۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین مسجدی زنده است که از حال فقرای محله خبر داشته باشد/ امام جماعت‌ها صرفاً با نگاه پیش‎‌نماز وارد مساجد نشوند
مسجدی زنده است که از حال فقرای محله خبر داشته باشد/ امام جماعت‌ها صرفاً با نگاه پیش‎‌نماز وارد مساجد نشوند
کد خبر: ۳۴۹۲۶۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۱۸ ساعت: ۱۲:۱۶ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

مسجدی زنده است که از حال فقرای محله خبر داشته باشد/ امام جماعت‌ها صرفاً با نگاه پیش‎‌نماز وارد مساجد نشوند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: روحانیون نباید صرفاً با نگاه پیش‌نمازی وارد مساجد شوند بلکه باید خود را امام محله بدانند تا با شناسایی ظرفیت‌ها و مشکلات، چالش‌های آن را برطرف کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز(چهارشنبه) در جمع نمازگزاران مسجد سنجیده قزوین با بیان اینکه نباید امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم، اظهار کرد: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، پست‌ترین افراد بر جامعه مسلط می‌شوند و عرصه را بر مردم تنگ می‌کنند و در نهایت صدای مردم به جایی نمی‌رسد.  

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب پرهیز از عجله در مذاکرات، تصریح کرد: اینکه رهبری فرمودند در مذاکرات عجله نکنید، بیانی قرآنی است چرا که خدای متعال در آیه 51 سوره مائده فرموده مبادا به یهود و نصارا اعتماد کنید و رفیق خود قرار دهید، آنها با یکدیگر هستند و هوای هم را دارند و هر کسی از میان شما با آنها سر و سِر و رفاقتی داشته باشد، از آنهاست!  

امام جمعه قزوین افزود: قرآن فرموده کسانی که منافق هستند، همیشه شتاب و عجله دارند تا به سمت دشمنان حرکت کنند؛ آنها با بهانه اینکه ترسیدیم ضرری از دشمنان به ما وارد شود، حرکت به سمتشان را توجیه می‌کنند.  

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امام جماعت مسجد یعنی امام و دغدغه‌مند دین، اضافه کرد: مسجدی زنده است که از حال فقرای محله خبر داشته باشد و با خیران ارتباط داشته باشد، در غیر این صورت اثرگذار نیست.

وی عنوان کرد: مسجد فقط به افراد مسجدی تعلق ندارد بلکه کسانی که علاقه‌ای به این فضا ندارند می‌باید از سوی مسجدی‌ها مورد توجه قرار گیرند و مسجدی‌ها جویای زندگی و مشکلات آنها باشند.  

عابدینی عنوان کرد: روحانیون نباید صرفاً با نگاه پیش‌نمازی وارد مساجد شوند بلکه باید خود را امام محله بدانند تا با شناسایی ظرفیت‌ها و مشکلات، چالش‌های آن را برطرف کنند.
انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین