۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین آمریکا: چالش برنامه هسته‌ای ایران باعث نگرانی ماست
آمریکا: چالش برنامه هسته‌ای ایران باعث نگرانی ماست
کد خبر: ۳۴۸۷۲۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ ساعت: ۱۱:۴ ↗ لینک کوتاه

آمریکا: چالش برنامه هسته‌ای ایران باعث نگرانی ماست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از افزایش غنی سازی ایران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین؛ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به افزایش غنی سازی ایران در سایت نطنز واکنش نشان داد.

بر این اساس، پرایس در کنفرانس روزانه خود گفت: گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد ایران اقدام به آغاز غنی سازی اورانیوم در سومین آبشار سانتریفیوژ‌های نسل دوم نطنز کرده است. ما همواره تاکید داشته ایم که صبر ما درباره این موضوع بی پایان نخواهد بود.

وی تاکید کرد: ما پیشنهاد حضور در نشستی با تمامی طرف‌های توافق هسته‌ای ایران را داده ایم. واشنگتن منتظر پیشنهاد‌های سازنده تهران در زمینه مذاکرات است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ماهیت چالش برنامه هسته‌ای ایران موجب شده است هر روز بر نگرانی‌های ما افزوده شود. دولت بایدن از روز نخستی که سکان کاخ سفید را به دست گرفت رایزنی با شرکا و متحدان خود درباره ایران را آغاز کرد. همواره تاکید داریم که برنامه هسته‌ای ایران چالشی بزرگ است که بهترین راهکار برای آن دیپلماسی است.

گفتنی است پس از گذشت بیش از ۲ سال از خروج آمریکا از برجام و سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران، ایران با مشاهده بدعهدی طرف‌های اروپایی اقدام به کاهش تعهدات برجامی خود و آغاز بخشی از غنی سازی‌ها در سایت نظنز کرده است. مقامات ایران همواره تاکید داشته اند در صورت برداشته شدن کامل تحریم‌ها حاضر به اجرای کامل برجام هستند. با این حال، طرف‌های غربی نشان داده اند حاضر به برداشتن تحریم‌ها نیستند.
منبع:باشگه خبر نگاران

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین