۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین رونق کارخانجات قزوین در دستور کار جدی ما قرار دارد/سیستم عارضه‌یابی بهترین روش برای رصد مشکلات شرکت‌هاست
رونق کارخانجات قزوین در دستور کار جدی ما قرار دارد/سیستم عارضه‌یابی بهترین روش برای رصد مشکلات شرکت‌هاست
کد خبر: ۳۴۸۷۰۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ساعت: ۱۶:۷ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

رونق کارخانجات قزوین در دستور کار جدی ما قرار دارد/سیستم عارضه‌یابی بهترین روش برای رصد مشکلات شرکت‌هاست

دادستان قزوین گفت: حمایت از تولید و فعالین حوزه اقتصادی وظیفه همه مسئولین است و قوه قضائیه در این زمینه پیشتاز عمل کرده که امیدواریم با مطالبات و مکاتبات از سوی قوه قضائیه این مسائل حل شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح‌قزوین؛ محمد قاسمی ظهر امروز(دوشنبه) در نشست با بسیج حقوق‌دانان، بسیج صنعت و اصحاب رسانه در دادگستری قزوین که با موضوع رفع موانع تولید با همت بسیج رسانه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم که بتوانیم در برطرف کردن مشکلات صنعت استان تاثیرگذار باشیم، چراکه مشکلات بسیاری در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: شاید برخی از مشکلات این حوزه از حیطه ما خارج باشد اما این موضوع سبب نمی‌شود که از تلاشی در راستا غفلت کنیم.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: حتی تلاش‌های کوچک موجب تاثیر مثبت می‌شود و ما در حوزه قوه قضائیه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم گره‌های موجود در صنعت را باز کنیم و از ایجاد گره‌های بعدی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: باید احساس تکلیف در همه ما وجود داشته باشد و از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا این ظرفیت‌ها فرصتی در حل مشکلات و ایجاد امید در افرادی که قصد دارند در حوزه صنعت ورود پیدا کنند، باشد.

این مقام مسئول ابراز کرد: موضوع اشتغال، رونق تولید و تولید داخلی باید مقدمه‌ای برای شروع گام برداشتن در مسیر پیشرفت‌های صنعتی باشد و افرادی که در این حوزه وارد می‌شوند باید به قوانین و مقررات بانکی، قضایی، بیمه تامین اجتماعی و دیگر موارد آگاه باشند تا بتوانند نظر جامعی ارائه دهند.


وی ادامه داد: نباید تک بُعدی به مشکلات نگاه کنیم تا با در کنار هم قرار گرفتن تمام موضوعات، بهترین تصمیم اتخاذ شود و تاکنون فعالیت‌های انجام شده در حوزه صنعت نسبتا در استان قزوین به خوبی انجام شده است.

دادستان قزوین گفت: در هر حوزه‌ای باید انگیزه در فرد وجود داشته باشد و اگر در حوزه‌ای از ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری نشود ممکن است که اقدامات تاثیرگذار صورت نگیرد.

وی ابراز کرد: بخش دیگری از مسائل مربوط به اطلاع رسانی از طریق رسانه‌هاست تا فعالان بخش تولیدی آگاه شوند که مسئولین پیگیر مشکلات آنان هستند که همین اطلاع رسانی موجب انگیزه و امید در آنان می‌شود.

قاسمی عنوان کرد: به دنبال این نیستیم که برطرف کردن مشکلات به اسم کدامین از دستگاه‌ها ثبت شود بلکه باید هر مسئولین به نوبه خود باری از مشکلات حوزه صنعت را بردارند.

وی افزود: اکنون خط مقدم همین جاست که باید همه ما از ایثارگران درس عبرت بگیریم و همانطور که این افراد فارغ از بیان شدن نامشان وارد میدان شدند و اثری ماندگار در تاریخ ثبت کردند، عمل کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: باید از ظرفیت عارضه یابی استفاده کنیم و دستگاه‌های اجرایی را پای کار بیاوریم تا به تکالیف خودشان عمل کنند و با بانک‌ها و طلبکاران از شرکت‌ها صحبت کنیم تا مشکلات حقوقی برطرف شود.

وی تاکید کرد: طلبکاران این حوزه بدانند که با راه‌اندازی دوباره یک شرکت مشکلات معیشتی بسیاری از افراد جامعه برطرف می‌شود؛ ما باید تا هر میزان که در توانمان است، موضوعات حقوقی را با ظرفیت‌های قانونی حل کنیم تا این موارد تبدیل به مسائل امنیتی نشود چراکه مسائل امنیتی هزینه‌های خاص خود را می‌طلبد.


دادستان قزوین تصریح کرد: نباید بگذاریم شرکت‌های فعال خاموش شوند و باید کمک کنیم شرکت‌هایی که از حوزه تولید خارج شدند به چرخه بازگردند تا از این طریق انتظارات تبدیل به ناامیدی نشود.

وی اظهار کرد: حمایت از تولید و فعالین حوزه اقتصادی وظیفه همه مسئولین است و قوه قضائیه در این زمینه پیشتاز عمل کرده است که امیدواریم با مطالبات و مکاتبات از سوی قوه قضائیه این مسائل حل شود.

این مقام مسئول افزود: موضوعی که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است، واگذاری اراضی دولتی به بخش خصوصی است که اگر پلاک ثبتی وجود داشته باشد می‌توانیم مکاتبه انجام دهیم تا بخش واگذاری به سرعت انجام شود.

وی گفت: واگذاری زمین به پارک علم وفناوری و اموال دولتی نیاز به ضوابط و شرایط خاصی دارد، چراکه به دلیل وجود یک پلاک ثبتی، مالکیت انجام نمی‌شود اما با حضور کارشناس ثبت این مشکل برطرف خواهد شد تا با ورود سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دانش بنیان، رونق بیشتری حاصل شود.

قاسمی درباره مشکل کارت بازرگانی عنوان کرد: به دلیل اینکه بسیاری از قراردادها سیستمی انجام می‌شوند برای ثبت قرارداد لازم است که از سوی مشاورین کد صادر شود، اما با انجام مکاتبه‌های لازم تلاش می‌کنیم که قابلیتی در سامانه ایجاد شود یا استثنائی وجود داشته باشد که نیاز نباشد افراد حاضر در پارک پس از عقد قرار داد، به مشاورین املاک مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: هدف ما ایجاد رونق تولید، ایجاد اشتغال، خنثی کردن امید در دل دشمن و بی‌اثر کردن تحریم و جنگ اقتصادی است تا با استفاده از ظرفیت‌های داخلی رو به جلو حرکت کنیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: اهداف ما این است که شرکت‌های دانش بنیان بدون وابستگی به تولید کننده‌های خارجی بتوانند در بخش صنعت و تولید موثر باشند و از شرکت‌ها و کارگاه‌های اقتصادی پشتیبانی کنند، چراکه با رونق اقتصادی، مشکلات معیشتی مردم حل خواهد شد.

انتهای پیام/ 1700

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین