۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین سیستم توزیع کالاهای اساسی باید اصلاح شود/ مردم به اندازه نیاز خرید کنند
سیستم توزیع کالاهای اساسی باید اصلاح شود/ مردم به اندازه نیاز خرید کنند
کد خبر: ۳۴۸۷۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ساعت: ۱۰:۲۸ ↗ لینک کوتاه

معاون سیاسی استاندار قزوین در مصاحبه با صبح قزوین:

سیستم توزیع کالاهای اساسی باید اصلاح شود/ مردم به اندازه نیاز خرید کنند

معاون سیاسی استاندار قزوین با بیان اینکه هیچ کمبودی در کالاهای اساسی وجود ندارد، گفت: به نظر می‌رسد سیستم توزیع قدری ایراد دارد و بحث نظارت بر روند توزیع باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ این روزها با صف‌های خرید برخی کالاهای اساسی مانند مرغ و روغن در سطح استان قزوین مواجه هستیم که بیشتر هم به دلیل اختلاف قیمت دولتی و بازار برای این اقلام است؛ از طرفی هم نگرانی و تصور مردم از کمیاب شدن کالاها در بازار قزوین موجب صف کشیدن‌های طولانی در نقاط مختلف استان شده است.

داستان تکراری و ادامه‌دار کمبود روغن در بازار علاوه بر سرگردانی خانواده‌ها، باعث ایجاد موجی از نگرانی در بین شهروندان شده است به طوری که تأمین این کالا حتی بر ترس ابتلاء به کرونا و شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با آن غلبه کرده و منجر به شلوغی و ازدحام مردم در شرایط کرونایی شده است.

با توجه به کمبودهایی که در گذشته وجود داشته و بعد از آن موج گرانی جدیدی که وارد بازار شده نیز مردم ترجیح می‌دهند بیش از نیاز خود کالاهای اساسی را تامین کنند تا چند ماهی را به دور از تنش گرانی به سر ببرند.

هیچ‌گونه کمبودی در کالاهای اساسی وجود ندارد

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ در این باره اظهار کرد: هیچ‌گونه کمبودی در زمینه کالاهای اساسی مردم در سطح استان قزوین وجود ندارد به طوری که بیش از نیاز مردم و حتی برای دو سه ماه آینده پیش‌بینی و ذخیره‌سازی شده است.

وی افزود: در بحث میوه نیز به اندازه کافی و نیاز مردم ذخیره‌سازی شده به طوری که در مواقع نیاز چنانچه کمبودی در سطح بازار وجود داشته باشد، وارد بازار خواهد شد.

معاون استاندار قزوین بیان کرد: ایجاد صف‌های طولانی برای خرید کالاهای اساسی معمولا با توجه به تفاوت قیمتی که بین کالاهای اساسی که توسط ستاد تنظیم بازار وارد بازار شده با کالاهای موجود در بازار صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد سیستم توزیع قدری ایراد دارد و بحث نظارت بر روند توزیع باید اصلاح شود.

مردم به شایعات توجه نکنند

حبیبی با بیان اینکه هیچگونه کمبودی وجود ندارد، ابراز کرد: همچنین مردم به این شایعات فضاهای مجازی درباره کمبود کالاهای اساسی توجهی نداشته باشند و اطلاعات را از طریق منابع شناخته شده رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی دریافت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: مردم به علت حرص و ولع بیش از نیاز اصلی خود خرید می‌کنند که این امر منجر به ایجاد صف‌هایی در سطح شهر می‌شود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه همه کالاها بیش ‌از نیاز واقعی مردم وجود دارد اما روند توزیع باید اصلاح شود و از طرفی هم مردم به اندازه نیاز خریداری کنند و هیچ‌گونه نگرانی هم نداشته باشند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین