۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین جان باختن ۹۳هموطن مبتلا به کرونا/ بهبودیافتگان کرونا، پلاسما اهدا کنند
جان باختن ۹۳هموطن مبتلا به کرونا/ بهبودیافتگان کرونا، پلاسما اهدا کنند
کد خبر: ۳۴۸۶۹۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ساعت: ۱۵:۱۷ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد

جان باختن ۹۳هموطن مبتلا به کرونا/ بهبودیافتگان کرونا، پلاسما اهدا کنند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار اهدا کنندگان پلاسما حدود دو درصد و پایین‌تر از حد انتظار است و درخواست ما این است که بهبودیافتگان کرونا دو ماه پس از بهبودشان پلاسما اهدا کنند.

به گزارش سرویس سلامت صبح قزوین؛ سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۷۰ نفر از آنها بستری شدند.
 
وی عنوان کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۸۹ هزار و ۶۹۲ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۰ هزار و ۶۸۷ نفر رسید.
 
لاری عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سه هزار و ۷۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.  تا کنون ۱۱ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
 
لاری در پایان گفت: استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا یکی از روش‌های درمانی مبتلایان است و جدیدترین مطالعات نشان می‌دهد در مراحل اولیه بیماری می‌تواند نتایج ثمربخشی داشته باشد، آمار اهدا کنندگان پلاسما حدود دو درصد است که این رقم پایین‌تر از حد انتظار است و درخواست ما این است که بهبودیافتگان دو ماه پس از بهبودشان پلاسما اهدا کنند.

منبع: دانا
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین