۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۳ پنجشنبه

صبح قزوین آخرین شانسم را برای المپیکی‌شدن امتحان می‌کنم/ علاقه به تیراندازی زمینه‌ساز کسب عناوین قهرمانی متعدد شد
آخرین شانسم را برای المپیکی‌شدن امتحان می‌کنم/ علاقه به تیراندازی زمینه‌ساز کسب عناوین قهرمانی متعدد شد
کد خبر: ۳۴۸۶۸۰ نویسنده: حسین باقری تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ساعت: ۸:۲۰ ↗ لینک کوتاه

عضو تیم ملی تیراندازی با تفنگ درمصاحبه با صبح‌قزوین:

آخرین شانسم را برای المپیکی‌شدن امتحان می‌کنم/ علاقه به تیراندازی زمینه‌ساز کسب عناوین قهرمانی متعدد شد

عضو تیم ملی تیراندازی با تفنگ گفت: اکنون مشغول انجام تمرینات در اردوی تیم ملی هستم تا به مسابقات جهانی وردکاپ هند اعزام شوم و آخرین شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک با رقبای جهانی امتحان کنم.

به گزارش خبرنگار ورزشی صبح قزوین، حسین باقری از ملی‌پوشان تیم تیراندازی با تفنگ پایگاه هوانیروز آبیک نزاجا است که تاکنون توانسته افتخارات فراوانی را برای کشور و استانمان به ارمغان آورد.

این قهرمان ملی کشور و ارتش تنها ورزشکاری است که در یک ماه اخیر شش قهرمانی را به دست آورده است.

حسین باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین، با بیان اینکه ۳۸سال سن دارد، اظهار کرد: از کودکی به تفنگ و تیراندازی علاقه داشتم که به واسطه شغلم که نظامی هستم در دوران آموزشی توسط مسئول ورزشی به یکی از مسابقات تیراندازی دعوت شدم و از آنجا بود که بیشتر به این رشته علاقه پیدا کردم.


وی افزود: مسابقه‌ای که ما دعوت شده بودیم مخصوص فرزندان پرسنل نظامی بود؛ آن زمان حتی نحوه کار با سلاح‌ها را بلد نبودم و به حرکات بقیه نگاه می‌کردم تا بتوانم انجام دهم که خوشبختانه در این مسابقات دوم شدم.

عضو تیم ملی تیراندازی با تفنگ با اشاره به اینکه اصالتا اهل اصفهان است، بیان کرد: با توجه به شرایط کاری و اینکه در نزدیکی منزلمان سالنی وجود نداشت، نتوانستم این رشته را ادامه دهم تا اینکه سال ۸۳ در آنجا سالنی افتتاح شد و به صورت حرفه‌ای و آکادمیک این رشته را آغاز کردم و در سال ۸۷ به عضویت تیم ملی در آمدم.

وی با بیان اینکه ۱۶ سال است که در رشته تیراندازی با تفنگ فعالیت می‌کند، ابراز کرد: با توجه به شرایط شغلی اکنون در پایگاه هوانیروز آبیک مشغول به کار هستم؛ اما به دلیل بحث تمرین‌ها و اردوها در تهران ساکن هستم.

 
باقری درباره عناوین که در این رشته کسب کرده، ادامه داد: یک مدال دومی و یک مدال سومی جهانی را در سال ۲۰۱۶ کسب کردم که یکی در مسابقات جام‌جهانی یا ورد کاپ سال ۲۰۱۶ در آذربایجان_ باکو بود که دوم شدم و دوماه بعد از آن در مسابقات فاینال ورد کاپ یا فینال فینالیست‌ها در کشور ایتالیا توانستم مقام سوم را کسب کنم که در واقع ۱۲ نفر برتر رشته وردکاپ با هم به رقابت می‌پرداختند.

عضو تیم ملی تیراندازی با تفنگ اضافه کرد: در جام ملت‌های آسیایی شش مدال و در قهرمانی‌های لیگ و آزاد در سطح کشور عناوین بسیار کسب کرده‌ام و آخرین مسابقه‌ای که شرکت داشتم مسابقات فینال رقابت‌های آزاد تفنگ بادی در رده بزرگسالان بود که توانستم مقام اول را کسب کنم؛ همچنین پیش از آن در رشته تفنگ خفیف که مسابقات قهرمانی نیروهای مسلح بود اول شدم.

وی بیان کرد: اکنون مشغول انجام تمرینات در اردوهای تیم ملی هستم و تمرینات اردوهای تیم ملی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ادامه دارد تا ۲۶ اسفندماه به مسابقات وردکاپ برون مرزی کشور هندوستان اعزام شوم و آخرین شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک با رقبای جهانی امتحان کنم.


باقری در پایان با بیان اینکه این مسابقات در ۲۹اسفندماه برگزار خواهد شد، گفت: ۷۲ساعت پیش‌ از اعزام به مسابقات جام جهانی هندوستان، از ما تست کرونا گرفته می‌شود اگرچه تاکنون بسیاری از ورزشکاران المپیک سایر کشورها واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، اما ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مسابقات حضور پیدا خواهیم کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین