۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین سخنگوی شورای شهر: شهرداری قزوین پاسخگوی تخلفات صورت گرفته در «راژیا» باشد/ در پروژه این برج‌های مسکونی با حقوق ساکنین بازی شده است
سخنگوی شورای شهر: شهرداری قزوین پاسخگوی تخلفات صورت گرفته در «راژیا» باشد/ در پروژه این برج‌های مسکونی با حقوق ساکنین بازی شده است
کد خبر: ۳۴۸۶۵۳ نویسنده: منیره سادات قوامی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ساعت: ۱۵:۲۰ ↗ لینک کوتاه

پیگیری صبح‌قزوین از مطالبات مردم؛

سخنگوی شورای شهر: شهرداری قزوین پاسخگوی تخلفات صورت گرفته در «راژیا» باشد/ در پروژه این برج‌های مسکونی با حقوق ساکنین بازی شده است

سخنگوی شورای شهر قزوین گفت: نهادهای خدمات رسان به مردم به ویژه شهرداری حق ندارند حقوق مردم را نادیده بگیرند که متاسفانه در پروژه برج‌های مسکونی راژیا با حقوق ساکنین برج بازی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، پروژه 203واحدی راژیا با مساحت 9هزار مترمربع یکی از پروژه‌های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی است که محل اجرای آن در میدان جانبازان، بلوار شهید مطهری واقع شده است.
 
در این پروژه علاوه بر آورده 400میلیارد ریالی از سوی سرمایه‌گذار و زمین، مجوزها و صدور پروانه از شهرداری، مابقی هزینه‌ها از محل پیش فروش واحدها در سال 92 تامین شده است.
 
حال که چند وقتی از استقرار ساکنین می‌گذرد؛ همچنان بسیاری از تعهداتی که سازنده در زمان انعقاد قرارداد با اهالی مطرح کرده بود را اجرا نکرده و همین امر موجب نارضایتی ساکنین شده است.
 
منیره سادات قوامی بعد از بازدید میدانی که به تازگی پس از انتشار گزارش صبح‌قزوین با عنوان «تخلفات آشکار شهرداری قزوین در مجتمع مسکونی_تجاری راژی/سهم مردم فقط وعده و وعید توخالی بود» منتشر شد، از این مجتمع داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اظهار کرد: با توجه به بازدید صورت گرفته، مشخص شد که تخلفاتی در هنگام ساخت و ساز پروژه راژیا صورت گرفته که متاسفانه کسی مسئولیت آن را نمی‌پذیرد، در حالیکه شهرداری نباید این تخلفات را نادیده می‌گرفت و برای آن در کمیسیون ماده 100جریمه دیده می‌شد.
 
وی افزود: نهادهای خدمات رسان به مردم به ویژه شهرداری حق ندارند حقوق مردم را نادیده بگیرند که متاسفانه در پروژه برج‌های مسکونی راژیا با حقوق ساکنین برج بازی شده است.

 
سخنگوی شورای شهر قزوین بیان کرد: مجتمع راژیا برخی مشاعات خدماتی و تجاری داشته که در هنگام عقد قرارداد به بیش از 70نفر از مالکین فروخته شده و در قراردادهای آن‌ها نیز قید شده است؛ اما سرمایه‌گذار راژیا از شهرداری تقاضا داشته که مشاعات را به تجاری اختصاصی تبدیل کند و شهرداری نیز موافقت کرده است.
 
وی تصریح کرد: شهرداری نباید بدون رضایت مالکین با این موضوع موافقت می‌کرد و مهم‌تر اینکه شهرداری شکایات مالکین مجتمع راژیا را در خصوص اعتراض به اقدام سازنده داخل پرونده قرار نداده و اعضای کمیسیون ماده 100 نیز بعد از رسیدگی باتوجه به اینکه هیچ شکایتی در پرونده وجود نداشته آن را با اعمال جریمه به تجاری و اختصاصی تبدیل کرده‌اند.
 
قوامی ابراز کرد: شهرداری در کمیسیون ماده 100 همواره بر جمع‌آوری پنجره به مجاورین و محوطه ساکنین تاکید دارد در حالیکه در مجتمع راژیا این تخلف صورت گرفته و شهرداری بدون در نظر گرفتن این موضوع، پایان کار صادر کرده است.
 
وی اذعان کرد: در زمان اعمال جرائم‌ شهردار وقت صفری بود که باتوجه به مراجعات مالکین مجتمع راژیا در اعتراض به این موضوع جلوگیری و پایان کار صادر نمی‌کند تا رضایت شاکیان جلب شود و درافشان به عنوان شهردار بعدی نیز همین موضع‌ را می‌گیرد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: در زمان شهردار فعلی با اخذ 500میلیون تخلفات پارکینگ؛ پایان کار صادر می‌شود؛ که در واقع شهرداری با این اقدام مهر تاییدی بر تخلف سرمایه‌گذاری می‌زند که حق مالکین مجتمع راژیا را ضایع کرد.

 
وی بیان کرد: در جلسه روز شنبه هفته آینده این موضوع را به صراحت در صحن شورای شهر اعلام می‌کنم؛ شهرداری باید پاسخگو باشد چه بسا که صحیح نیست شهرداری پایان کاری را صادر کند که این همه تخلف و شاکی دارد.
 
قوامی ادامه داد: 70 الی 80نفر از ساکنین مجتمع راژیا بر اساس قراردادهای خود در مشاعات سهیم هستند و مابقی مالکین سهمی ندارند؛ اما زمانی که برجی ارائه می‌شود باید خدماتی نظیر سالن پذیرایی، ورزشگاه، لاوی، سالن اجتماعات ارائه شود.
 
وی اضافه کرد: متأسفانه در پروژه مجتمع راژیا تمام تجاری خدماتی‌های برج به تجاری اختصاصی تبدیل شده و این‌ها موضوعاتی است که لازم است پیگیری شود؛ چراکه پایان کار واحدها صورت نگرفته و شهرداری می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند.
 
سخنگوی شورای شهر قزوین در پایان گفت: اعضای شورا به عنوان وکیل مردم باید با تشکیل یک کمیته ویژه در شورا این موضوع را بررسی کنند و حق مردم را که توسط شهرداری ضایع شده پیگیری نمایند.
انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین