۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین وجود صنایع آلاینده در آبیک خطر جدی در بروز سرطان است/ تقویت تعاونی‌ها در دستور کار وزارت صمت قرار گیرد
وجود صنایع آلاینده در آبیک خطر جدی در بروز سرطان است/ تقویت تعاونی‌ها در دستور کار وزارت صمت قرار گیرد
کد خبر: ۳۴۸۶۰۵ نویسنده: فاطمه محمدبیگی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ساعت: ۸:۲۶ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی کمیسیون محیط زیست مجلس:

وجود صنایع آلاینده در آبیک خطر جدی در بروز سرطان است/ تقویت تعاونی‌ها در دستور کار وزارت صمت قرار گیرد

سخنگوی کمیسیون محیط زیست مجلس گفت: باید به فرایندهای محیط زیستی در توسعه صنعت بسیار توجه کنیم چراکه امروز دور شهر آبیک را یک حلقه زیست محیطی گرفته و گلوی آن را به شدت می‌فشارد.

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ با اشاره به نقش زنان در اقتصاد کشور اظهار کرد: نباید از حضور زنان بازرگان در جلسات اقتصادی غفلت شود درحالی که در اسلام الگویی به نام حضرت خدیجه داریم که تمام ثروت خود را برای برپایی اسلام هزینه کرد؛ اما متاسفانه در بیشتر گردهمایی‌های اقتصادی جای بانوان فعال اقتصادی و صنعتی خالی است.

وی افزود: باید ببینیم در جامعه چقدر به خدیجه‌پروری روی آوردیم و چقدر اجازه دادیم که زنان در حوزه بازرگانی و دیپلماسی اقتصادی دوشادوش مردان تلاش کنند و ثروت‌هایشان را در اختیار تعالی جامعه قرار دهند.

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه باید دست به دست هم دهیم تا اقتصاد کشور پیشرفت کند، افزود: حمایت همه جانبه فعالان اقتصادی و تقویت بخش تعاونی باید در دستور کار وزارت صمت قرار گیرد؛ ما اگر تعاونی‌های را تقویت کنیم در صنعت، بازرگانی و تجارت پیشرفت خواهیم کرد.

این مقام مسئول اذعان کرد: باید به فرایندهای محیط زیستی در توسعه صنعت بسیار توجه کنیم چراکه امروز دور شهر آبیک را یک حلقه زیست محیطی گرفته و گلوی آن را به شدت می‌فشارد.

باید از عوارض صنایع برای بهبود محیط زیست استفاده کنیم

محمدبیگی تصریح کرد: از اینکه اتوبان چرمشهر افتتاح شده خوشحال هستیم اما از طرفی دیگر آلودگی خودرویی حلقه دور تهران را به رینگ بیرون‌تری به نام آبیک انتقال داده و صنایع دیگری هم در اطراف آبیک وجود دارد که محیط زیست این شهرستان را تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر ما از عوارض این صنایع برای بهبود هوای محیط زیستی آبیک استفاده نکنیم در سال‌های دیگر افزایش بیماری‌های صعب‌العلاج و سرطان و عدم توانایی زندگی در این منطقه شدت خواهد یافت.

سخنگوی کمیسیون محیط زیست مجلس بیان کرد: بحث حمایت از جوانان دانش بنیان و صنایع نوآور از مسائل مهم دیگر جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد و اگر قرار است صنایع جدیدی در استان قزوین ظهور و بروز پیدا کند باید به محیط زیست استان صدمه وارد نکند.

نماینده مردم قزوین در مجلس در پایان با تاکید بر حمایت از تولید داخلی گفت: ما مدافع صنایع و تولیدکنندگان هستیم و در راه جهش تولید در عرصه تسهیلات و رفع موانع تولید تلاش خواهیم کرد و همدلی و همکاری خوبی هم در استان وجود دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین