۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرد/ هیچ اعتبار دولتی صرف بازسازی عتبات نشده است
تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرد/ هیچ اعتبار دولتی صرف بازسازی عتبات نشده است
کد خبر: ۳۴۸۶۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ساعت: ۱۵:۳۹ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین:

تعطیلی سفر اربعین، فعالیت موکب‌ها را متوقف نکرد/ هیچ اعتبار دولتی صرف بازسازی عتبات نشده است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: تعلیق سفر اربعین به معنای تعطیلی فعالیت موکب‌های استان قزوین نبود و در ایام مختلف شاهد حضور موثر موکب‌ها بوده‌ایم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ مهدی طاهرخانی ظهر امروز(دوشنبه) در دیدار با امام جمعه، مدیران و همچنین معتمدین شهر محمودآباد نمونه با اشاره به لغو سفر اربعین در سال جاری اظهار کرد: لغو این همایش بزرگ شیعیان به معنای توقف فعالیت موکب‌ها نبود و شاهد حضور موکب‌ها در قالب فعالیت‌های مختلف در این مدت بوده‌ایم.

وی افزود: در طی همین یکسال اخیر موکب‌های استان قزوین در سیل سیستان و بلوچستان حضور موثر داشته و کمک قابل توجهی را به مردم آسیب دیده این منطقه ارائه کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین عنوان کرد: با شیوع کرونا موکب‌های استان قزوین و همچنین هیئت‌های عزاداری نیز به کمک کادر درمان آمده و در قالب‌های مختلف تلاش کردند تا به مقابله با این ویروس منحوس بپردازند.


وی بیان کرد: خادمان موکب‌های اربعینی علاوه بر مبارزه با گسترش کرونا، برای حمایت و کمک به قشر آسیب‌پذیر جامعه وارد عمل شدند، به طوری که بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های کم‌ بضاعت توزیع می‌کنند.

طاهرخانی تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات یادگار ارزشمند و ابدی شهید سلیمانی است و او با درک شرایط عتبات مقدسه این ستاد را تاسیس کرد.

وی عنوان کرد: امروز به برکت همین ستاد و همراهی مردم و کار دلی که صورت گرفته، شاهد تحول در عتبات مقدسه هستیم و می‌بینیم که شرایط این مکان‌های مقدس به مراتب بهتر و آبرومندتر از قبل شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ستاد بازسازی استان قزوین نیز در این مدت در حوزه بازسازی حرم طفلان مسلم با کمک مردم خیر گام‌های بزرگی برداشته و امیدواریم این کمک‌های مردمی استمرار داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: هیچ اعتبار دولتی تا به امروز صرف بازسازی عتبات عالیات نشده و تمام اقدامات صورت گرفته توسط مردم عاشق به اهل بیت کشور صورت گرفته است.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین