۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین کیفرخواست متهمان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد
کیفرخواست متهمان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد
کد خبر: ۳۴۸۵۸۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ساعت: ۱۰:۰ ↗ لینک کوتاه

دادستان مرکز استان:

کیفرخواست متهمان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد

دادستان قزوین از صدور کیفرخواست متهمان پرونده شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح‌قزوین؛ محمد قاسمی قزوین درباره تخلفات شرکت اداره برق قزوین اظهار کرد: حسب گزارش واصله از سوی بازرسی کل استان قزوین، تخلفاتی در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین واقع شده بود، که بر همین اساس پرونده قضایی در دادسرای قزوین تشکیل شد و متهمان دخیل در این تخلفات تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

وی افزود: در این پرونده، شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین، مدیرعامل این شرکت و دو نفر از کارمندان آن، به عنوان متهم حضور دارند، که متهمان حقیقی هم اکنون با تودیع وثیقه آزاد هستند.

دادستان قزوین اذعان کرد: اتهامات مطروحه در این پرونده، کلاهبرداری از خزانه داری کل با استفاده از سند مجعول به میزان بیش از شصت و پنج میلیارد ریال و تصرف غیرقانونی به همین میزان و همچنین مشارکت در جعل سند رسمی توسط مامورین به خدمات عمومی است.

وی عنوان کرد: براساس گزارش بازرسی کل استان قزوین، مطابق تبصره ۳۶ قانون اصلاحی بودجه سال ۱۳۹۵، به دولت اجازه داده شده که جهت پرداخت بدهی خود به طلبکاران، اوراق اسلامی با سررسید پنج سال منتشر و به طلبکاران بابت تسویه کامل و یا بخشی از بدهی پرداخت شود.

لیست طلبکاران مسکن مهر جعلی بود

این مقام مسئول ابراز کرد: مدیرعامل شرکت نیروی برق استان طی مکاتباتی با شرکت توانیر، لیست طلبکاران این شرکت در اجرای طرح زیرساخت مسکن مهر استان را اعلام می‌نماید و مشخص شد که طلبکاران پس از وصول اسناد خزانه و نقد شدن اوراق، نسبت به اعاده مبالغ دریافتی به حساب جاری شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام کرده اند.

وی بیان کرد: همچنین در ادامه بررسی‌ها مشخص شد، پیمانکاران معرفی شده فاقد هرگونه طلب از محل اجرای طرح مسکن مهر از شرکت برق استان قزوین هستند و لیست طلبکاران ارسالی جعلی بوده است.

قاسمی یادآور شد: در نهایت با توجه به گزارش بازرسی کل استان و تحقیقات متعدد انجام شده از سوی شعبه رسیدگی کننده، اتهامات مطروحه در این پرونده محرز و بر همین اساس برای متهمان از سوی دادسرای مرکز استان قزوین کیفرخواست صادر و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی و صدور حکم بدوی به دادگاه‌های کیفری دو قزوین ارسال شد.
انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین