۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین کیفرخواست متهمان پرونده شرکت گاز استان قزوین صادر شد
کیفرخواست متهمان پرونده شرکت گاز استان قزوین صادر شد
کد خبر: ۳۴۸۵۷۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ساعت: ۱۱:۵۳ ↗ لینک کوتاه

دادستان مرکز استان:

کیفرخواست متهمان پرونده شرکت گاز استان قزوین صادر شد

دادستان مرکز استان قزوین گفت: کیفرخواست متهمان پرونده قضایی شرکت گاز استان قزوین از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین صادر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، محمد قاسمی اظهار کرد: حسب گزارش بازرسی کل استان قزوین در خصوص تخلفات متعدد صورت گرفته از سوی شرکت گاز استان قزوین، پرونده‌ای در دادسرای قزوین تشکیل و در روند رسیدگی و تحقیقات مقدماتی قرار گرفت و متهمان مورد نظر تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

وی افزود: در این پرونده برای مدیرعامل و پنج نفر از اعضاء کمیسیون مناقصات شرکت گاز استان قزوین و چند نفر از مسئولین دیگر این شرکت اعلام جرم شده بود، که اتهام همگی آنها مشارکت در تضییع حقوق و وجوه دولتی با مبالغ هنگفت و متغیر است.

دادستان قزوین تصریح کرد: اعضاء کمیسیون مناقصات شرکت گاز استان قزوین در پروژه مربوط به ساختمان ستادی شرکت گاز، مبادرت به حذف برخی شرکت‌های متقاضی به دلیل عدم درج مهر در فرم پیشنهاد قیمت، کرده‌اند؛ در صورتی که بر اساس قوانین و مقررات، این موارد قابل اصلاح و گاهاً نادیده گرفته شدن، هستند و شرکت‌های متقاضی پذیرفته شده در این پروژه نیز دارای نواقص مشابه بوده و بر این اساس آنها نیز باید حذف می‌شدند.

وی عنوان کرد: همچنین در شرایط خصوصی پیمان نامه‌ها، برای بخش اجرا و کالا به تفکیک به میزان 25 درصد اضافه‌کار لحاظ و توافق شده، اما در بخش اجرا بیش از 25درصد پرداخت شده است و بابت این مازاد تعدیل نیز در نظر گرفته نشده است.

قاسمی گفت: همچنین در بازرسی به عمل آمده از ساختمان ستادی مورد نظر، مشخص شده که پیشرفت واقعی پروژه با پیشرفت کار تایید شده، مغایرت دارد و صورت وضعیت بر خلاف واقع تایید و مبلغ آن پرداخت شده است، که به همین خاطر چندین میلیارد از حقوق و وجوه دولتی در این پروژه مورد تضییع قرار گرفته است.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به تحقیقات صورت گرفته در شعبه رسیدگی کننده، گزارش نهادهای نظارتی، اسناد، اوراق و مدارک موجود در پرونده، اتهام مدیرعامل شرکت گاز استان و سایر متهمان محرز تشخیص داده شد و برای آنها از سوی دادسرای قزوین کیفرخواست صادر شد و این پرونده جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه های کیفری دو قزوین ارسال شد.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین