۱۸/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۸/۰۲ یکشنبه

صبح قزوین اختصاص ۷۵درصد صادرات ایران به کشورهای همسایه/ از تولید گیربکس اتوماتیک حمایت می‌کنیم
کد خبر: ۳۴۸۵۶۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۹ ساعت: ۱۳:۱ ↗ لینک کوتاه

وزیر صمت در قزوین مطرح کرد

اختصاص ۷۵درصد صادرات ایران به کشورهای همسایه/ از تولید گیربکس اتوماتیک حمایت می‌کنیم

وزیر صمت با اشاره به وضعیت صادرات در کشور گفت: اختصاص ۷۵درصد صادرات ایران به کشورهای همسایه گویای این امر است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی فراهم شده است.

اختصاص ۷۵درصد صادرات ایران به کشورهای همسایه/ از تولید گیربکس اتوماتیک حمایت می‌کنیم
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، علیرضا رزم‌حسینی ‌ظهر امروز(شنبه) در حاشیه افتتاح طرح توسعه گیربکس 6 سرعته شرکت صنعتی نیرومحرکه قزوین اظهار کرد: هرچند مشکلات مختلفی در بخش‌های صنعتی از جمله صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ اما با این وجود فعالیت‌های گسترده‌ای در این بخش صورت گرفته است.

وی افزود: در 10 ماه گذشته شاهد افزایش صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم که افزایش 38 درصدی را به همراه داشته است.

وزیر صمت تصریح کرد: غالب تولیدات کشور صادراتی است که طرح‌های توسعه‌ای را شامل می‌شود، برای نمونه در سال گذشته و سال‌جاری، بخش قابل توجهی از صادرات کشور به کشورهای همسایه صادر شده است.

به دنبال رفع موانع تولید هستیم
رزم‌حسینی اذعان کرد: امروز با استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و صنعتگران کشور توانستیم به خوبی به حوزه تولید دست یابیم و تلاش نخبگان و صنعتگران در این زمینه بسیار اثرگذار بوده است و توانستیم به خودباوری برسیم.

وی با بیان اینکه امروز باید خودروسازان داخلی به لحاظ کمی و کیفی خودباوری را در خود تقویت کنند، تصریح کرد: تولید گیربکس اتوماتیک باید در دستور کار قرار بگیرد و ما هم در وزارتخانه از این موضوع حمایت می‌کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: باتوجه به اینکه مسئولیت تولید کشور و همچنین صادرات و تولید در زمینه معادن، صنعت و خدمات برعهده وزارت صمت است، به دنبال رفع موانع تولید هستیم؛ چراکه بخش قابل توجهی از کارخانه‌های کشور با عدم تأمین ارز روبه‌رو است.

توسعه و پیشرفت کشور از دغدغه‌های وزارت صمت است
رزم‌حسینی با اشاره به وضعیت صادرات در کشور اذعان کرد: اختصاص 75درصد صادرات ما به کشورهای همسایه گویای این امر است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی فراهم شده است، همچنین ظرفیت‌های مناسبی را در حوزه‌های صنعتی داریم که صادرکننده در زمینه فولاد، پتروشیمی و سیمان همه نشان این ظرفیت‌هاست.

وزیر صمت در پایان، توسعه و پیشرفت کشور را به عنوان دغدغه‌های وزارت صمت عنوان کرد و گفت: امروز جوانان باید برای پیشرفت کشور تلاش کنند؛ امیدواریم فرصت‌های ایجاد شده توسط دولت و حکومت ما را به سمت خودکفایی پیش ببرد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان