۱۴۰۰/۰۲/۲۱ سه شنبه
صبح قزوین آزادراه «غدیر» عامل کاهش ترافیک استان‌های تهران، البرز و قزوین می‌شود
آزادراه «غدیر» عامل کاهش ترافیک استان‌های تهران، البرز و قزوین می‌شود
کد خبر: ۳۴۸۵۳۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۷ ساعت: ۱۳:۱۵ ↗ لینک کوتاه

معاون آزادراه‌های قرارگاه خاتم الانبیا(ص):

آزادراه «غدیر» عامل کاهش ترافیک استان‌های تهران، البرز و قزوین می‌شود

معاون آزادراه‌های قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: اجرای این آزادراه بزرگ بزرگ ملی موجب کاهش ترافیک در استان‌های تهران، البرز و قزوین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح‌قزوین؛ بابک لارتی ظهر امروز پنجشنبه در آیین افتتاح آزدراه ملی غدیر (آبیک-چرمشهر) اظهار کرد: آزادراه ملی غدیر موقعیت ارتباطی کشور در سطح منطقه را ارتقا می‌بخشد و موجب کاهش ترافیک آزادراه تهران - کرج و قزوین می‌شود.

وی افزود: علاوه بر طراحی و ساخت این آزادراه، تامین ۷۰ درصد اعتبار این پروژه بزرگ و ملی نیز برعهده قرارگاه خاتم بوده است، اجرای این طرح بزرگ ملی موجب کاهش ترافیک در استان‌های تهران، البرز و قزوین خواهد شد.

معاون آزادراه‌های قرارگاه خاتم الانبیاء بیان کرد: قرارگاه خاتم در ساخت این طرح بزرگ ملی از توان چهار موسسه و ۳۰ پیمانکار طی چهار سال بهره مند شد و ۲ هزار مهندس و نیروی کار به همراه یک‌هزار دستگاه تجهیزات راهسازی در احداث این طرح مشارکت داشتند.

استفاده از ۲تن آسفالت

وی گفت: در این طرح بیش از ۲ میلیون تن آسفالت استفاده و ۷۶۰ هزار مترمکعب بتن ریزی شده است، آزاد راه ملی غدیر چهار قطعه ترافیکی دارد و مجموعه شبکه عیدی به ملت است.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: از این آزادراه می توان به عنوان پل جدید ارتباطی بین غرب به شرق کشور یاد کرد که می‌تواند علاوه بر کاهش ترافیک در استان‌های تهران، البرز، مرکزی و قزوین موجب کاهش زمان سفر نیز بشود. انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین