پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

جان باختن ۸۹ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ ۸۲۶۳ بیمار جدید شناسایی شد
کد خبر: ۳۴۸۴۷۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۴ ساعت: ۱۵:۲ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد

جان باختن ۸۹ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ ۸۲۶۳ بیمار جدید شناسایی شد

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۸۲۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش سرویس سلامت صبح قزوین، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۴ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۲۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۲۷۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۵۷۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. سه هزار و ۶۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون ۱۰ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۴۱۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. هم اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند. 

وی عنوان کرد: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

منبع: فارس

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها