پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

طرح هادی در ۴۷۱روستای قزوین اجرا می‌شود/ بهسازی ۴هزار مسکن روستایی طی سال جاری
کد خبر: ۳۴۸۴۵۷ نویسنده: اصغر گونجی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۴ ساعت: ۱۰:۴۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل بنیاد مسکن استان درمصاحبه با صبح‌قزوین:

طرح هادی در ۴۷۱روستای قزوین اجرا می‌شود/ بهسازی ۴هزار مسکن روستایی طی سال جاری

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت: تعداد روستاهای مقاوم‌سازی شده استان قزوین ۵۲هزار واحد است و سهمیه استان در طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در سال‌جاری شامل چهار هزار واحد است.

اصغر گونجی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره اقدامات بنیادمسکن استان قزوین اظهار کرد: اقدامات مختلفی از ابتدای سال‌جاری انجام شده است که از جمله آن می‌توان به اجرای طرح‌های هادی روستایی، بازسازی مسکن روستایی و شهری و ارائه تسهیلات ودیعه مسکن اشاره کرد.

وی مجموع تعداد طرح‌های مطالعاتی این نهاد را در حوزه طرح‌های هادی روستایی، هزار و 78مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد، 680طرح تهیه و در حوزه بازنگری این طرح‌ها تعداد 398طرح مورد مطالعه و به اتمام رسیده که 163طرح با اعتبار 50میلیارد ریال در دست تهیه و بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین بیان کرد: مجموع تعداد طرح‌های هادی روستائی اجرا شده شامل 471 روستا بوده که وارد مرحله اجرایی خود شده و از این تعداد نیز 78روستا به صورت کامل خاتمه یافته است.

صدور 65هزار سند مالکیت روستائی و شهری در استان

وی عنوان کرد: در سال‌جاری تعداد 105طرح هادی روستائی به اجرا رسیده که از این تعداد 28طرح از محل منابع اعتبارات ملی با رقمی معادل 91میلیارد ریال و تعداد 77 روستا از محل اعتبارات استانی با رقمی معادل 151میلیارد ریال به اجرا رسیده است.

گونجی با اشاره به صدور سند مالکیت روستائی و شهری اذعان کرد: در مجموع 64هزار و 761 فقره سند صادر شده که از این تعداد، 57هزار و 600 فقره سندروستائی و 6هزار و 733فقره سند شهری در شهرهای زیر 25هزار نفر صادر شده است.

وی درباره اختصاص سهمیه قیر رایگان از سال 94 تا سال 97 یادآور شد: در 235روستا به مساحت یک میلیون و 430هزار مترمربع عملیات آسفالت گرم انجام شده است.

احداث بیش از 500واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد 

گونجی درباره مقاوم‌سازی و ساخت مسکن روستایی ادامه داد: تعداد روستاهای مقاوم‌سازی شده استان قزوین شامل 52هزار واحد است که 30هزار و 188واحد از سال 84 در طرح ویژه طرح بهسازی مسکن روستایی با اعتبارات 8هزار و 429میلیارد ریال ساخته شده است؛ سهمیه استان در طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در سال‌جاری شامل چهار هزار واحد است.

وی اذعان کرد: در راستای امضای تفاهم‌نامه تأمین مسکن محرومین بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دو هزار واحد مسکونی محرومین مناطق روستایی و شهری در حال اجرا بوده که تاکنون 110واحد اجرا و 854فقره پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین به آمار ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر 25هزار اشاره کرد و گفت: احداث مسکن اقشار کم‌درآمد، انتفاعی و محرومین از ابتدا تا سال 96 برابر 333واحد، در سال 97 شامل 83واحد، در سال گذشته شامل 31واحد و در سال‌جاری هم شامل 90واحد بوده که این طرح‌ها در راستای اجرای پروژه طرح اقدام مسکن ملی است.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها