پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

کیفرخواست یکی از شهرداران سابق شهرستان البرز صادر شد
کد خبر: ۳۴۸۴۱۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲ ساعت: ۱۲:۴۲ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

کیفرخواست یکی از شهرداران سابق شهرستان البرز صادر شد

دادستان قزوین از صدور کیفرخواست یکی از شهرداران سابق شهرستان البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، محمد قاسمی درباره حکم یکی از پرونده‌های قضایی در استان قزوین اظهار کرد: بر اساس گزارش واصله از سوی بازرسی کل استان قزوین، در خصوص تخلفات متعدد شهردار وقت شهرستان البرز در زمین‌های مشهور به "زمین‌های قدیانی" که با زمین‌های شهرداری معاوضه شده بود، پرونده‌ای قضایی با توجه به صلاحیت رسیدگی در دادسرای مرکز استان قزوین تشکیل و متهم موصوف تحت تعقیب کیفری قرار گرفت.

وی افزود: اتهامات مطروحه در این پرونده، اهمال در انجام وظیفه قانونی منتهی به تضییع اموال دولتی به مبلغ بیش از سیزده میلیارد ریال، جعل قرارداد تحویل زمین‌های معوض و استفاده از سند مجعول است.

دادستان قزوین تصریح کرد: با توجه به گزارش بازرسی کل استان و تحقیقات متعدد انجام شده در شعبه رسیدگی کننده، مشخص شد زمین‌های معاوضه شده شهرداری در زمان توافق دارای ارزش بالاتری نسبت به قیمت محاسبه شده، بوده است و با توجه به نظریه هیئت کارشناسان رشته تخصصی اصالت خط و امضاء، قرارداد تحویل زمین در چندین بند جعلی بوده است.

وی عنوان کرد: پس از رسیدگی و تکمیل تحقیقات در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین، اتهامات شهردار وقت شهرستان البرز محرز و بر همین اساس، کیفرخواست صادر شد و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی و صدور حکم قضایی به دادگاه‌های کیفری دو قزوین ارسال شد.

قاسمی در پایان گفت: دستگاه قضایی استان در برخورد با تخلفات و مفاسد کاملا جدی است و در مسیر مبارزه با فساد، با هیچکس تعارف نخواهد داشت و تخلفات در هر زمان که کشف شود، مورد رسیدگی قرار گرفته و مدیران متخلف باید در خصوص کوتاهی‌ها و ترک فعل‌های دوران مدیریتی خود همیشه پاسخگو باشند و قانون نسبت به آنها اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها