۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین شناسایی شد/ بازگشت تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی به استان
اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین شناسایی شد/ بازگشت تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی به استان
کد خبر: ۳۴۸۱۹۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ ساعت: ۷:۶۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین شناسایی شد/ بازگشت تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی به استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از شناسایی اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین خبر داد و گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که مرد ۴۸ساله آبیکی به علت ابتلا به کرونای انگلیسی فوت کرده است.

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ از شناسایی اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در قزوین خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه در ۴۸ساعت گذشته یک مورد فوتی در استان قزوین داشتیم که مربوط به بیماری ۴۸ساله از شهرستان آبیک بود.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که مرد ۴۸ساله آبیکی به علت ابتلا به کرونای انگلیسی(جهش یافته) فوت کرده و نتیجه تست تعدادی از اعضای خانواده این فرد نیز مثبت اعلام شده است؛ اما بدون علائم هستند و هم اکنون در قرنطینه به سر می‌برند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اضافه کرد: این افراد برای پیشگیری از بیماری در منزل قرنطینه هستند و در قالب طرح شهید سلیمانی مایحتاج آنها تامین شده است.

وی در ادامه از بازگشت تعطیلی‌ها و محدویت‌های کرونایی به استان قزوین خبر داد و گفت: با مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در استان قزوین، برخی فعالیت‌ها دوباره تعطیل می‌شود.

احتمال شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان وجود دارد

نامدار بیان کرد: بر این‌ اساس سالن‌های عروسی، مراسم ترحیم و آرامستان‌ها از امروز تعطیل است و نمازهای جمعه در همه مناطق استان قزوین هم تا اطلاع بعدی اقامه نخواهد شد.

وی تصریح کرد: احتمال شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان قزوین وجود دارد و شدت این بیماری بالاست و بهترین راه پیشگیری همان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

نامدار در ادامه با اشاره به آمار بیماران کرونایی در استان قزوین عنوان کرد: در ۲۴ساعت گذشته متاسفانه حدود ۱۰۰نفر ابتلا به کرونا داشتیم که حدود ۳۰نفر از آنها بستری شدند و مجموع بستری‌های استان قزوین بسیار افزایش پیدا کرده و به حدود ۲۳۵نفر رسیده است.

وی در پایان با اشاره به فوت یک بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان قزوین بیان کرد: همچنان سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا در استان قزوین مشاهده می‌شود و تنها راه آن نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی است؛ لذا از هم استانی‌ها تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات بهداشتی حساسیت ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین