پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ستاد کرونا سخت‌گیری غیرلازم برای برگزاری شعائر دینی نداشته باشد/بزرگداشت مناسبت‌های دهه‌فجر با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود
کد خبر: ۳۴۷۷۰۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۵ ساعت: ۱۸:۰ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

ستاد کرونا سخت‌گیری غیرلازم برای برگزاری شعائر دینی نداشته باشد/بزرگداشت مناسبت‌های دهه‌فجر با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: در این ایام ما باید مراقبت کنیم که برگزاری هر اجتماع و بزرگداشتی ضمن رعایت مسائل بهداشتی انجام بگیرد، اما در عین حال نباید کرونا بهانه ای شود که حتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هیچ مراسمی برگزار نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح‌قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(یکشنبه) در ستاد بزرگداشت دهه فجر با تبریک آغاز چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب، کشتی نجات از ظلم و تحقیر و نفوذ اجانب و نابودی فرهنگ کهن ایران و بی حرمتی به شعائر دینی بود و به لطف الهی توانست با عبور از تمام خطرات و تلاطم‌ها به سرانجام آرامش و اقتدار برسد.

امام‌ جمعه قزوین افزود: امروز به لطف الهی این کشتی انقلاب هم خودش صاحب آرامش و سکینه شده و هم کشورهای همجوار به لطف این کشتی دارای امنیت و ثبات هستند، شر داعش از ام القرای ایران اسلامی ریشه کن شد و طرح خروج امریکا از منطقه از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح و درحال اجراست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی «شجره طیبه» است، ادامه داد: این شجره طیبه در هر برهه ای میوه متناسب با آن دوره را می‌دهد و هر روز شاهد میوه‌های پربارتر و شیرین‌تر آن در کل جهان هستیم. میوه این درخت در یمن و لبنان و غزه، تبدیل محرومان و مظلومان به قدرت منطقه است و کشور سوریه و عراق روی آرامش به خود می‌بیند.

مردم را دچار دوگانگی نکنیم

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به متناسب بودن پیام‌های سوره فجر با برکات دهه فجر اضافه کرد: روایتی از امام صادق(ع) درباره سوره فجر آمده است که امام می‌فرمایند، طلوع فجر به معنای ظهور حضرت حجت(عج) است و شب‌های دهگانه نیز به معنای امام حسن مجتبی(ع) تا امام حسن عسکری(ع) است، یعنی این ائمه در دوران ظلم و وحشت و خفقان گذشته است، «شفع» به معنای حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) است، «وتر» نیز به معنای پیامبر گرامی اسلام(ص) است.

وی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌ها در دوره شیوع بیماری تصریح کرد: در این ایام ما باید مراقبت کنیم که برگزاری هر اجتماع و بزرگداشتی با رعایت مسائل بهداشتی انجام بگیرد، اما در عین حال نباید کرونا بهانه ای شود که حتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هیچ مراسمی برگزار نشود.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: درخواست ما از ستاد کرونا این است که سختگیری‌های غیر لازم برای برگزاری شعائر دینی و انقلابی صورت نگیرد، زیرا مردم به خوبی متوجه این موضوعات خواهند شد و بسیار بجاست که ما با تصمیم گیری خوب و هوشمندانه از ایجاد تضاد و دوگانگی در بین مردم جلوگیری کنیم تا در شرایط کرونایی و با رعایت تمام مسائل بتوانیم شعائر دینی را بجا بیاوریم.

کرونا امروز تبدیل به یک فتنه شده است

وی بیان کرد: انقلاب همچنان جاری و ساری است، هیچ زمانی نباید گمان کنیم که انقلاب با پیروزی آن در سال ۱۳۵۷ به موفقیت رسید، بلکه هرکس در دوره ای از روند ادامه دار انقلاب نقش خود را ایفا می‌کند، عده ای در مبارزات پیروزی انقلاب، عده ای در دوران دفاع مقدس، عده ای در حوزه جریان مقاومت و دفاع از حرم.

عابدینی یادآور شد: در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ درواقع انقلاب شروع شد و جریان مقاومت شکل گرفت، این انقلاب باید زمینه ساز ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) شود، این موضوع جزو آرمان‌های انقلاب ما و چشم انداز این انقلاب است، بنابراین باید تکلیف خود را در استمرار این انقلاب بدانیم.

امام جمعه قزوین افزود: انقلاب اسلامی در طی همه این سال‌ها فتنه‌های متعددی را پشت سرگذاشته است و فتنه‌های پیش روی این انقلاب قرار دارد که حتما خواهد آمد، فتنه بنی صدر، فتنه منافقین، فتنه خلق مسلمان، فتنه کودتای نوژه، فتنه طبس، فتنه ۸۸، فتنه مذاکره و فتنه برجام و امروز هم فتنه کرونا ما را دربرگرفت.

وی در پایان تاکید کرد: کرونا امروز نقش یک فتنه را ایفا می‌کند، از یک سو عامل بیماری برای مردم ما شده و از سوی دیگر در ابعاد مختلف درحال فتنه گری است، بنابراین باید با نگاه هوشمندانه و بصیرت مندانه در میدان مدیریت این فتنه قرار بگیریم.

انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها