۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین انجام ۶هزار تست سریع کرونا توسط بسیجیان/ بیش از ۴۱هزار نفر بسته حمایتی دریافت کردند
انجام ۶هزار تست سریع کرونا توسط بسیجیان/ بیش از ۴۱هزار نفر بسته حمایتی دریافت کردند
کد خبر: ۳۴۷۶۵۲ نویسنده: حبیب الله سیاهکالی مرادی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۴ ساعت: ۸:۵۰ ↗ لینک کوتاه

معاون بهداشت و درمان سپاه قزوین اعلام کرد

انجام ۶هزار تست سریع کرونا توسط بسیجیان/ بیش از ۴۱هزار نفر بسته حمایتی دریافت کردند

معاون بهداشت و درمان سپاه قزوین گفت: تاکنون شش هزار و ۹۴۲ مورد تست سریع تشخیص کرونا توسط نیروهای بسیج انجام شده است.

حبیب الله سیاهکالی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ با بیان اینکه اکنون در استان قزوین به ثبات وضعیت کرونا رسیده‌ایم اما باید به وضعیت بهتری برسیم، اظهار کرد: در فعالیت‌های حوزه بسیج در طرح شهید سلیمانی 281 نفر در تیم‌های مراقبتی شامل پزشک، پرستار و بهورز در قالب ۲۵تیم تشکیل شد و ۲۶۵ نفر هم در تیم‌های رهگیری ساماندهی شدند.

وی افزود: ۱۸ مرکز تست سریع کرونا و یک مرکز منتخب در درمانگاه پاکروان راه‌اندازی شد که تاکنون شش هزار و ۹۴۲ مورد تست سریع تشخیص کرونا توسط نیروهای بسیج انجام شده است.

معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین ادامه داد: برای ۸۵۴ نفر توسط تیم‌های مراقبت در منزل ارائه خدمت شده است که این خدمات در منزل افراد اتفاق افتاده است و به طور کلی تعداد ۴۰۴ پایگاه بسیج استان قزوین در طرح شهید سلیمانی فعال هستند.

سه هزار و ۶۸۲ نفر در تیم‌های حمایتی فعالیت می‌کنند

این مقام مسئول عنوان کرد: در قالب تیم‌های حمایتی ۱۵تا ۱۸ تیم حمایتی تشکیل شده که در این تیم‌ها سه هزار و ۶۸۲ نفر به کارگیری شدند و در این مدت هم به ۴۱ هزار و ۵۳۹ نفر بسته‌های بهداشتی و معیشتی ارائه شده است.

سیاهکالی مرادی با اشاره به خدماتی که توسط تیم‌های نظارتی انجام شده است، ابراز کرد: ۱۷۶ نفر در تیم‌های نظارتی ساماندهی شدند که از پنج هزار و ۸۹۴ واحدهای صنفی در سطح استان قزوین با همکاری شبکه بهداشت نظارت به عمل آمد.

وی در پایان: در کارگروه نظارتی نیز ۴۵۵ واحد پلمب شد و پنج هزار و ۴۴۰ مورد از واحدها اخطار گرفتند؛ همچنین هزار و ۹۶۵ مورد تست پی سی آر در درمانگاه پاکروان انجام شد که از این تعداد ۶۸۷ مورد مثبت و ۲۸۷ مورد هم منفی بودند.

انتهای پیام/1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین