۲۵/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ سه شنبه

صبح قزوین برگزاری ۵۲۵ برنامه ورزشی به مناسبت ایام دهه فجر در قزوین
کد خبر: ۳۴۷۵۷۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت: ۱۶:۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر داد

برگزاری ۵۲۵ برنامه ورزشی به مناسبت ایام دهه فجر در قزوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین افزود: ۵۲۵عنوان برنامه به مناسبت ایام دهه مبارک فجر توسط اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار می‌شود که بخشی از این برنامه‌ها در فضای مجازی و به صورت آنلاین خواهد بود.

برگزاری ۵۲۵ برنامه ورزشی به مناسبت ایام دهه فجر در قزوین

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، عباس علایی‌مقدم امروز(سه‌شنبه) در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سالن شهید امامی استانداری قزوین اظهار کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر برنامه‌های متعددی در استان قزوین در نظر گرفته‌ایم که با توجه به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل‌ها اجرا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین افزود: 525عنوان برنامه به مناسبت ایام دهه فجر توسط اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار می‌شود که بخشی از این برنامه‌ها در فضای مجازی و به صورت آنلاین خواهد بود.

در ادامه حجت‌الاسلام علی انصاری عنوان کرد: بصیرت‌افزایی، امیدآفرینی، دشمن شناسی، وحدت و هم بستگی، خودباوری و اعتماد به نفس از جمله رویکردهای آموزش و پرورش است؛ تأکید ما در برگزاری برنامه‌های پژوهشی، مردمی بودن و دانش‌آموز محور بودن است.

معاون اداره‌‎کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب با تشکیل گفتمان‌ها و جلسات اولویت نخست ماست و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی سوالات دانش‌آموزان باشیم.

وی در پایان به سایر برنامه‌های آموزشی و پرورشی اشاره کرد و گفت: دوره‌های ضمن خدمت، کتابخوانی، امام شناسی، راه‌اندازی کمپین‌ها و پویش‌های مختلف از جمله برنامه‌های آموزشی و پرورشی است.

کرونا بهانه‌ای برای فراموشی دهه فجر نشود

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام غلامحسن شهسواری با اشاره به بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: راهبرد اصلی دهه فجر در سال‌جاری با عنوان «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» درنظرگرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از برنامه‌های دهه فجر سال‌جاری تحت تأثیر کرونا قرار دارد، افزود: هیچ کدام از این برنامه‌ها تعطیل نخواهد شد و برنامه‌ها با شیوه جدید و متناسب با شرایط کرونایی برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: بسیاری از برنامه‌های دهه فجر به صورت نمادین و در فضای باز برگزار می‌شود و تلاش داریم این برنامه‌ها الگویی برای دیگران و مناسبت‌های بعد باشد.

شهسواری در ادامه به عناوین برنامه‌های دهه فجر اشاره و اضافه کرد: ۱۲بهمن ماه سال‌جاری و سالروز بازگشت امام راحل به وطن، با عنوان «انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) عبد صالح خدا، احیاگر اسلام ناب محمدی» درنظرگرفته شده و عطرافشانی گلزار شهدا به صورت محدود و در فضای باز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر برنامه‌های شورای تبلیغات اسلامی، برنامه‌های دیگری در سالروز ورود امام راحل به وطن توسط سایر دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش در یکی از مدارس قزوین به صورت نمادین پیش‌بینی شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: روز ۱۳بهمن با عنوان «انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و جهش تولید» و روز ۱۴بهمن نیز با عنوان «انقلاب اسلامی، جوان ایرانی، امیدوخودباوری و پیشرفت علمی» درنظرگرفته شده است.

راهپیمایی ۲۲بهمن به صورت خودرویی برگزار می‌شود

شهسواری با اشاره به محوریت برنامه‌های دهه فجر سال‌جاری بیان کرد: برنامه‌های سال‌جاری در سه حوزه ترسیم شده که بسیاری از برنامه‌ها تبیینی و تحلیلی است؛ برخی از برنامه‌ها نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با حفظ سلامت مردم، به صورت میدانی و برخی دیگر به صورت تبلیغی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود بسته‌های معیشتی در طول ایام دهه فجر توزیع شود و دستگاه‌های خدمات‌رسان در طول دهه فجر فعالیت‌های خدماتی را به نام دهه فجر بیان کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری رژه موتوری و خودرویی و افتتاح پروژه‌های قابل بهره‌برداری از سایر برنامه‌های دهه فجر است و راهپیمایی روز ۲۲بهمن به صورت حرکت خودرویی در استان‌ها برگزار می‌شود.

شهسواری ادامه داد: از متولیان فرهنگی درخواست داریم همت کنند و بتوانیم حقوق و وظایف خود را نسبت به شهدای والا مقام و امام راحل ادا کنیم و کرونا بهانه‌ای برای فراموشی دهه فجر نشود.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی بر پایه استقلال آزادی جمهوری اسلامی بنا بوده است، امروز در آستانه ورود به دهه پنجاهم انقلاب بسیاری از مردم به این شعار پایبند هستند؛ چراکه جمهوری بر پایه اسلامیت بنا شده و جدا از هم نخواهند بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اذعان کرد: درنظرگرفتن استقلال در تمام برنامه‌ها باید مدنظر باشد چراکه بعد از ۴۱سال از پیروزی انقلاب اسلامی، گاها مشاهده می‌شود که هنوز برخی خوداتکایی را باور ندارند؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی در بسیاری عرصه‌ها از جمله نظامی حرفی برای گفتن دارد و افتخارات خوبی را آفریده است.

شهسواری در پایان تصریح کرد: در شرایط کرونایی امروز هم به خودکفایی رسیدیم و واکسن کرونا را تولید کردیم؛ تأکید رهبری به عدم استفاده از واکسن خارجی به دلیل توجه به سلامت مردم است و باید به این توجه کرد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان