پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

داروی پیشگیری و درمان کرونا در قزوین رونمایی شد
کد خبر: ۳۴۷۵۷۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت: ۱۲:۴۹ ↗ لینک کوتاه

با حضور نماینده ولی فقیه در استان:

داروی پیشگیری و درمان کرونا در قزوین رونمایی شد

با حضور آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین داروی آیورمکتین که در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا مؤثر است، در شرکت البرز داروی قزوین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(سه‌شنبه) در مراسم رونمایی از داروی آیورمکتین که برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا توسط گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در شرکت البرز داروی استان قزوین تولید شده است، اظهار کرد: خدای متعال تأکید کرده در تمام عرصه‌ها قوی باشیم؛ رهبری در راستای این خواسته الهی توصیه‌های زیادی کرده‌اند و از همه مسئولان و دست اندرکاران برای اجرای این رسالت قدردانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بندگان خدا به اندازه شایستگی در میدان خدمت به خلق فعالیت می‌کنند. همانطور که سردار سلیمانی با پیروی از آیه شریفه «وأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» عزت و اقتدار نظامی آفرید در عرصه‌های دیگر نیز این امر قابل تحقق است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: امروز در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد برکت و عرصه‌های دیگرِ دانش بنیان با محوریت جوانان دانشمند کارهای ارزشمندی صورت گرفته است و جای قدردانی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اینکه خدای متعال فرموده «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم» در تمام عرصه‌ها صدق می‌کند و اگر برنامه‌های بهداشتی، سلامت و درمان در جهت حمایت از مردم باشد، یاری خداوند را همراه خود خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه خداوند فرموده من شفادهنده بیماران هستم، تأکید کرد: اگر دارویی برای بهبود بیماران تولید و به دست مردم برسد، درحقیقت تجلی شفای الهی خواهید شد و تولید داروی آیورمکتین در راستای همین معناست.

عابدینی در پایان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران، مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد برکت و شرکت البرز داروی قزوین گفت: هر روز صدای گام‌های فعالیت‌های جهادی اندیشمندان جوان را برای حل چالش‌ها و بحران‌های کشور بیشتر می‌شنویم و این‌ها برکات انقلاب اسلامی است که امیدواریم  قدردان آن باشیم.

گفتنی است؛ خط تولید انبوه این دارو امروز رونمایی شد و خودکفایی در تولید این دارو 15میلیون دلار وابستگی کشور به شرکت‌های داروسازی خارجی را کم می‌کند.

به گفته مسئولان مصرف داروی آیورمکتین 80درصد در کاهش مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا مؤثر است و تولیدات شرکت داروسازی البرز که از امروز آغاز شد، تأمین کننده نیاز داخلی خواهد بود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها