پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

سامانه بارشی همراه با توده هوای سرد وارد قزوین می‌شود
کد خبر: ۳۴۷۵۶۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ساعت: ۱۲:۳۳ ↗ لینک کوتاه

کارشناس اداره هواشناسی استان:

سامانه بارشی همراه با توده هوای سرد وارد قزوین می‌شود

کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین گفت: از بعدازظهر فردا به تدریج سامانه بارشی همراه با توده هوای سرد وارد استان قزوین می‌شود که بارش برف و وزش باد‌های شمالی را به همراه دارد.

مریم بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت آب و هوای استان قزوین اظهار کرد: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز تا ظهر فردا شاهد آسمانی صاف و آفتابی در استان قزوین خواهیم بود.

وی افزود: از بعدازظهر فردا به تدریج سامانه بارشی همراه با توده هوای سرد وارد استان قزوین می‌شود که بارش برف و وزش باد‌های شمالی را به همراه دارد.

کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین بیان کرد: اواخر وقت پنجشنبه این سامانه بارشی استان قزوین را ترک می‌کند و در مدت زمان حضور این سامانه بارشی در استان قزوین، گردنه‌های استان در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه نیز شاهد پدیده کولاک خواهند بود.

وی عنوان کرد: به لحاظ دمایی شاهد افت دما در استان به ویژه در روز‌های پنجشنبه و جمعه خواهیم بود که بین ۱۰ تا ۱۲درجه کاهش دما و پدیده یخبندان در استان پیش بینی می‌شود.

بهروزی یادآور شد: در مدت زمان حضور این سامانه بارشی، یخبندان، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید، اختلال در سفر‌های برون شهری و درون شهری و قطع راه‌های روستایی و زمستانی پیش بینی شده است.

وی در پایان گفت: دیروز در گرم‌ترین ساعات، بیشینه دمای شهر قزوین به ۱۲ درجه سلسیوس بالای صفر رسید.

انتهای پیام/7003

 

دیدگاه ها