پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۲۰۰ مدیر و کارمند متهم به فساد در قزوین شناسایی شد/ راه‌اندازی طرح طلایه‌داران صلح و سازش در سازمان تبلیغات
کد خبر: ۳۴۷۵۴۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ساعت: ۱۷:۳۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس کل دادگستری استان:

۲۰۰ مدیر و کارمند متهم به فساد در قزوین شناسایی شد/ راه‌اندازی طرح طلایه‌داران صلح و سازش در سازمان تبلیغات

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در بحث برخورد با مدیران حدود ۲۰۰ مدیر و کارمند متهم به فساد در استان قزوین شناسایی شده که در دست پیگیری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی امروز(دوشنبه) در نشست تبیین اهمیت افشاگری (سوت زنی) در سند تحول قوه قضائیه که ویژه رسانه و سمن‌ها در دادگستری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه تحقق همه مطالبات مسئولان پایگاه‌های فرهنگی محلات از عهده ما خارج است، اظهار کرد: این دغدغه‌ها را به مراجع بالاتر در کشور منتقل می‌کنیم؛ مردم یکی از ارکان اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی هستند اما در بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از ظرفیت مردم کمتر استفاده شده است.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را آسیب نمی‌دانند، افزود: روحانیت که یکی از ارکان انقلاب بودند، کمتر به طور سازمانی از آن‌ها استفاده شده است، لذا این یک ضعف است که باید در گام دوم انقلاب مرتفع شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: روحانیت کمترین هزینه را برای نظام دارند و در مقابل بیشترین خروجی را برای نظام دارند، اما با این وجود کمتر به این قشر توجه می‌شود که این مظلومیت روحانیت را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: روحانیت پیش از انقلاب هم به عنوان رکن اصلی رسالت داشت که تاکنون هم ادامه دارد، لذا روحانیون باید با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر به کارها ادامه دهند به طوری که اکنون روحانیون فعال در محلات هم همین گونه عمل می‌کنند.

قدرتی ابراز کرد: تفاهم‌نامه منعقد شده درباره اجرای طرح محلات آسیب‌خیز باید طی هفته جاری بازنگری شود و مواردی که در اجرا مورد غفلت شده نیز مجدد بررسی و اجرا شود؛ حضور در مساجد حرکت خوبی بود که به خاطر شرایط کرونا لغو شد اما پیگیری می‌کنیم که با رعایت ضوابط، مجدد در سطح مساجد اجرا شود.

مشکلات با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی حل می‌شود

وی اذعان کرد: سند گام دوم انقلاب هفت ماموریت را برای دستگاه قضائی درنظر گرفته که در این سند تمام دغدغه‌ها، چالش‌ها و راهکارها در آن مطرح شده است که بخش اصلی در این میان، ظرفیت مردمی برای تحقق اهداف است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: پیگیر هستیم تا طرح طلایه‌داران صلح و سازش در سازمان تبلیغات راه‌اندازی شود؛ در سفر آیت‌الله رئیسی به قزوین باید ظرفیت‌های استان را درست نشان دهیم؛ اکنون ما به واسطه حضور روحانیون در محلات خوشبختانه مشکلات کمتری داریم اما سازمان‌ها و دستگاه‌ها به علت کمبود بودجه نمی‌توانند حمایت مطلوبی داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی یعنی امر به معروف و نهی از منکر، تاکید کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها زبان گویای جامعه هستند اما گاهی از قانون اطلاع ندارند که برخی بی‌انصافی و بی‌تقوایی‌ها اتفاق می‌افتد که نباید اینگونه باشد، چراکه آبروی مومن بالاتر از کعبه است اما در قبال آبروی نظام باید هزینه داد‌‌.

قدرتی تاکید کرد: امروز دستگاه قضائی در مبارزه با مفاسد، علمدار است و با هر مدیر متخلفی برخورد می‌کند که همه باید بدون استثناء پاسخگو باشیم؛ همه موارد باید به صورت مستدل و قانونی مطرح شود و ورود دستگاه قضائی به مسائل عامه بسیار راه‌گشاست.

وی با بیان اینکه مشکلات جامعه با روی کار آمدن یک دولت انقلابی و جوان حل می‌شود، عنوان کرد: وقتی موضوعات از فضای قانونی خارج شود باعث تغییر مسیر پرونده می‌شود، لذا باید این دیوار بی‌اعتمادی که در جامعه ایجاد شده را از بین ببریم و در استان قزوین باید در مبارزه با فساد یک صدا باشیم‌.

رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: در بحث برخورد با مدیران هم حدود ۲۰۰ مدیر و کارمند متهم به فساد در استان شناسایی شده که در دست پیگیری است؛ هیچ‌گاه فساد از بین نمی‌رود اما بنای مبارزه با فساد وجود دارد و تمام اقدامات در این حوزه باید برای جامعه امیدوارکننده باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها