پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

افتتاح اتاق ویژه دادرسی الکترونیک در زندان مرکزی
کد خبر: ۳۴۷۴۴۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ ساعت: ۱۲:۱۶ ↗ لینک کوتاه

به همت دادگستری قزوین صورت گرفت؛

افتتاح اتاق ویژه دادرسی الکترونیک در زندان مرکزی

هدف از راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیک، کاهش مراجعات زندانیان به مراجع قضائی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش هزینه و پیشگیری از مشکلات متعدد اعزام و بدرقه زندانیان و امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده‌هایشان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی امروز(چهارشنبه) در مراسم افتتاحیه محل ویژه دادرسی الکترونیک در زندان مرکزی استان، این اقدام را گامی ارزشمند و قابل تقدیر برشمرد و اظهار کرد: این امر در راستای تحقق سیاست‌های اعلامی قوه قضاییه بوده و تسهیل دسترسی مردم به عدالت و افزایش رضایت مندی عمومی از دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیک، کاهش مراجعات زندانیان به مراجع قضائی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش هزینه و پیشگیری از مشکلات متعدد اعزام و بدرقه زندانیان و همچنین امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: با افتتاح این مکان اختصاصی، زندانیان از این پس می‌توانند تمامی درخواست‌ها و اقدامات قضایی خود را از این طریق به واحد‌های قضایی مربوطه ارسال و متعاقباً از نتایج آن مطلع شوند.

وی عنوان کرد: دادرسی الکترونیک در استان از خرداد ماه با سه کابین آغاز و امروز خوشبختانه 20کابین مجهز فراهم شده و تاکنون حدود 600میلیون تومان هزینه برای آن صرف شده است و طی این مدت هزار و 600پرونده از این طریق مورد بررسی قرار گرفته است.

قدرتی گفت: امیدواریم بتوانیم با ارتقاء خدمات کاهش دهنده حضور مردم در دادگستری‌ها و دیگر مراجع قضایی باعث رفاه و آسایش خاطر مددجویان، خانواده آنها و همکاران قضایی ‌شویم.

مقام ارشد قضایی استان در پایان بیان کرد: جامعه امروز در راستای کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی باید در جهت ارزش، اخلاق و فرهنگ اسلامی و ملی حرکت کند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها