۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین ظرفیت‌های قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست/استفاده حداکثری از پشتوانه‌های دینی برای تقویت جایگاه هنر
ظرفیت‌های قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست/استفاده حداکثری از پشتوانه‌های دینی برای تقویت جایگاه هنر
کد خبر: ۳۴۷۲۳۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ساعت: ۱۱:۱۷ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان:

ظرفیت‌های قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست/استفاده حداکثری از پشتوانه‌های دینی برای تقویت جایگاه هنر

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ظرفیت‌های استان قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست و هر چه بتوانیم ظرفیت‌های استان را فعال‌تر کنیم، جلوه‌های عظیم‌تری از هنر را در این خطه شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ‌وهنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(سه شنبه) در دیدار با محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی که به منظور تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان به قزوین سفر کرده است، اظهار کرد: استفاده از تجارب مسئولان و مدیران با تجربه، بسیار حائز اهمیت و راهگشاست و امیدواریم این مهم در حوزه هنری استان قزوین دنبال شود.

وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای صحیح نیروهای ارزشی، توجه به شایسته‌سالاری در تمام عرصه‌هاست و این مهم سبب پیشرفت و اثرگذاری حوزه‌های مسئولیتی آنها شده است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه استان قزوین مزیّن به هنر و سرمایه‌های هنری در عرصه‌های مختلف است، بیان کرد: ظرفیت‌های استان قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست و هر چه بتوانیم ظرفیت‌های استان را فعال‌تر کنیم، جلوه‌های عظیم‌تری از هنر را در این خطه شاهد خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: بزرگ‌ترین تابلوی هنری در عصر ما که محصول سیره و سنت انبیاء(ع)، ائمه اطهار(ع)، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است، سردار سلیمانی بود که با همت، اخلاص و آرامش در بحرانی‌ترین شرایط هنر عظیم خود را به نمایش گذاشت و عالم را تحت تأثیر قرار داد.

وی به پشتوانه‌های دینی و ایمانی برای تقویت جایگاه هنری اشاره کرد و گفت: قرآن و سیره انبیاء، رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) به عنوان پشتوانه‌های ما برای تقویت جایگاه حوزه هنری است و هر چه از این ظرفیت عظیم بهره ببریم نسبت به سایر ملت‌ها موفق‌تر و متمایزتر خواهیم بود.

عابدینی با تأکید بر اینکه پدیده‌های هنری بزرگ ما برگرفته از قرآن است، اظهار کرد: یکی از پدیده‌های مهم هنری، مثنوی مولانا و اشعار حافظ است که همگی برگرفته از قرآن است، همان طور که حافظ فرموده هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم!

امام جمعه قزوین تصریح کرد: با ظرفیت‌های عظیم ایمانی و قرآنی که پشتوانه حوزه‌های هنری ماست، نگاه‌ها می‌باید بین‌المللی دیده شود و هر چه دست به دست هم دهیم این ظرفیت‌ها بیشتر فعال شده و اثرگذاری‌ها بیشتر می‌شود.

وی عنوان کرد: خداوند وقتی از بندگان فرهیخته صحبت می‌کند می‌گوید آنها تمام تلاش خود را برای برپایی دین به کار می‌گیرند و ما نیز در حوزه‌های مسئولیتی خود تمام تلاشمان را به کار بگیریم تا دین را با تمام شاخه‌های آن برپا کنیم و حوزه هنری بهترین فضا برای تحقق این امر الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در پایان از خدمات علی هوشمند تقدیر و برای محمدرضا امامقلی رئیس جدید حوزه هنری استان قزوین آرزوی موفقیت کرد.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در این دیدار بیان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی زمینه‌ساز رشد هنر انقلاب و اهالی هنر انقلاب است و استان قزوین با ظرفیت‌های عظیم خود می تواند تحقق این رسالت را شتاب بخشد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین