۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین ۳۰سال بلاتکلیفی نتیجه انتظار اعضای تعاونی مسکن عظیمیه در قزوین
۳۰سال بلاتکلیفی نتیجه انتظار اعضای تعاونی مسکن عظیمیه در قزوین
کد خبر: ۳۴۷۲۲۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ ساعت: ۱۹:۴۵ ↗ لینک کوتاه

وقتی هیچ مسئولی پاسخگو نیست؛

۳۰سال بلاتکلیفی نتیجه انتظار اعضای تعاونی مسکن عظیمیه در قزوین

اعضای تعاونی عظیمیه در حاشیه تجمع مقابل استانداری قزوین عنوان کردند: بعد از گذشت تقریبا ۳۰ سال از زمان خرید زمین‌ها، مشکلات این شهرک همچنان باقی است، مسئولان وعده می‌دهند اما وعده‌هایشان را عملی نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، تقریبا از سال 90 تمام تعاونی‌ها در یک منطقه 330هکتاری به نام «عظیمیه» مستقر شدند تا شهرکی با این نام در شمال اتوبان قزوین راه‌اندازی شود اما به‌دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها تا به امروز این امکان فراهم نشده؛ با وجود اینکه تمام موارد به‌صورت قانونی پیش رفته است.

بخش قابل توجهی از مالکان این منطقه را شش تعاونی تشکیل می‌دهد؛ به عبارتی علاوه بر مالکین، این شش تعاونی شامل تعاونی مسکن شهرداری، تعاونی مسکن نازنخ، تعاونی مسکن فرش اکباتان، تعاونی مسکن دادگستری، تعاونی مسکن شیشه و تعاونی مسکن اداره ثبت اسناد استان قزوین است.

عدم رفع مشکلات زمین‌های اراضی بعد از گذشت چند سال، موجب شده تا ساکنان این شهرک امروز در مقابل استانداری قزوین تجمع کنند.

محمد رشوند یکی از اهالی شهرک عظیمیه در حاشیه این تجمع در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: مردم این شهر تقریبا از 30 سال گذشته با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند و امکانات و زیرساخت‌های مناسبی برای این شهرک در نظرگرفته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه سندهای زمین عظیمیه قبل از شکل‌گیری شهرک مینودر و شهرک کوثر از شهرداری خریداری شده است، افزود: در سال 1369، تعاونی معروف به تعاونی 9گانه بالای اتوبان، مجموع تعاونی‌های شرکت البرز دارو و شیشه دارو و قسمت کارگری‌های مجموع شهر صنعتی( تقریبا 81 کارگر) در این تعاونی عضو شدند.

رشوند گفت: بعد از گذشت تقریبا 30 سال از زمان خرید زمین‌ها، مشکلات این شهرک همچنان باقی است، مسئولان وعده می‌دهند اما این وعده‌ها را عملی نمی‌کنند، مردم چه گناهی دارند؟ برخی از این زمین‌ها، جدول‌گذاری و خیابان کشی شده این در حالی است که مجوز آب و برق به مردم داده نمی‌شود.

مسئولان پاسخگوی مشکلات نیستند

عضو تعاونی عظیمیه گفت: مسئولان پاسخ قانع کننده‌ای به مالکان زمین‌ها که غالبا کارگران هستند، نمی‌دهند؛ چرا باید کارگران برای حل مشکلات خود تجمع کنند؟ چرا امکانات به منطقه عظیمیه اختصاص داده نمی‌شود؟

وی یادآور شد: هرچند وعده‌هایی داده شده اما عملی نشده است؛ سوال ما این است اگر این زمین‌ها در گذشته دارای مشکل بود؛ چرا مسئولان به مردم و کارگران وعده اختصاص امکانات را دادند؟ چرا امکانات و زیرساخت به زمین‌هایی که در گسل زلزله قرار دارد، اختصاص داده می‌شود اما این امکانات به شهرک عظیمیه اختصاص داده نمی‌شود؟

یکی دیگر از اهالی عظیمیه نیز در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین عنوان کرد: نبود امکانات آب و برق از جمله مشکلات این منطقه بوده که عمده مشکلات این منطقه، آب است؛ بسیاری از ساکنان این شهرک، آبی ندارند که بخواهند ساخت و ساز داشته باشند.

این شهروند قزوینی ادامه داد: از 32 سال گذشته، تقریبا زمین‌ها را خریداری کردیم اما همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم؛ تقریبا ساختمان‌هایی در این منطقه ساخته شده است اما این ساختمان‌ها آب ندارد و به حالت نیمه کاره باقی مانده است و آب مورد نیاز را باید با تانکر تأمین کنیم.

وی مطرح کرد: مشکلات خود را با مسئولان در جریان گذاشتیم و مسئولان در سطح کشوری برای این مشکلات پاسخگو هستند اما مسئولان استانی حل این مشکلات را جدی نمی‌گیرند.

به گزارش صبح قزوین، باتوجه به اینکه زمین‌های عظیمیه در سال 68 بالای شهرک مینودر خریداری شده، این اراضی کشاورزی بوده و بعد از گذشت مدتی، تغییر کاربری داده شده است. امروز مردم این شهرک با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که نیازمند توجه جدی مسئولان است.
انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین