۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین علمی شدن ورزش در حد شعار باقی مانده است
کد خبر: ۳۴۷۲ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

علمی شدن ورزش در حد شعار باقی مانده است

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا همدان می‌گوید تا زمانی که نظام اجرایی ورزش و نظام علمی کشور همسو و هماهنگ کار نکنند، علمی شدن ورزش در حد شعار باقی خواهد ماند.

  علمی شدن ورزش در حد شعار باقی مانده است
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، دکتر مهرداد عنبریان اظهار کرد: علمی کردن ورزش فرایند پیچیده‌ای است که نیاز به مشارکت تمام ارگان‌ها و سازمان‌های ورزشی از جمله وزارت ورزش و جوانان و مراکز علمی و تحقیقاتی است تا علمی شدن در ورزش زودتر به نتیجه‌ برسد.
اگر این تشکیلات در راستای یکدیگر نباشند و هیچ کدام از بخش‌ها همدیگر را باور نداشته باشند، بدون شک نمی‌توانیم بر اساس بیانات رهبری در جهت علمی شدن ورزش گام برداریم.
  وی افزود: اگر مراکز علمی نیازهای ورزش کشور را بر اساس مشکلات و معضلاتی که دارند از بخش‌های اجرایی بگیرند و با یک نیازسنجی درست علمی به رفع معضلات و مشکلات بپردازند، زودتر می‌توانند در مسیر علمی شدن گام بردارند و روند رشد را طی کنند.
  مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه بوعلی سینا همدان، اظهار کرد: هر چقدر بخش اجرایی ورزش، بخش علمی را باور داشته باشد مراکز علمی و دانشگاهی بهتر می‌توانند در توسعه ورزش از لحاظ بعد علمی موفق‌تر و هدفمندتر عمل کنند و راهکار ارائه بدهند.
  وی گفت: در جهت علمی کردن ورزش نه تنها سازمان‌ها و ارگان‌های ورزشی، بلکه بخش‌های مهندسی، فنی و پزشکی در دانشگاه‌ها نیز می‌توانند گام‌های موثری بردارند، به طوری که در بخش مهندسی با استفاده بهینه از ابزارهای علمی و استاندارد و در قسمت پزشکی بهره گرفتن از راه‌های پیشگیری از آسیب می‌توان به اهداف پیش‌بینی شده دست یافت.
  عنبریان در پایان تاکید کرد: علمی کردن ورزش طبق بیانات رهبر معظم انقلاب امکان پذیر است، به شرط این که حرکت جدی و هدفمند در این زمینه صورت بگیرد و بخش‌های اجرایی و علمی در مسیر علمی شدن به تفاهم برسند.
  انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان