پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

درخشندگی راه و خط امام راحل برقرار می‌ماند/ مرکز نشر آثار امام خمینی(ره) در برابر سکوتش پاسخگو باشد
کد خبر: ۳۴۶۵۳۲ نویسنده: محمدحسین شفیعی‌ها تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱۵ ساعت: ۱۴:۳۰ ↗ لینک کوتاه

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین:

درخشندگی راه و خط امام راحل برقرار می‌ماند/ مرکز نشر آثار امام خمینی(ره) در برابر سکوتش پاسخگو باشد

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین گفت: امروز می‌بینیم اندیشه و خط امام راحل همچنان درخشان و زنده است و نسل‌های آینده هم از این اندیشه‌ها بهره‌مند خواهند بود.

محمدحسین شفیعی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین در محکومیت اهانت به امام راحل اظهار کرد: اگرچه رییس محیط زیست کشور اخیرا در مصاحبه‌ای اقرار کرده که متن مصاحبه کامل منتشر نشده و تقطیع شده است، اما مصاحبه اخیر نشان می‌دهد که در مصاحبه قبلی خطاهای فاحشی داشته که مجبور به عذرخواهی شده است.

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین افزود: رییس محیط زیست کشور تفکرات سکولاری و لیبراسم دارد، لذا نباید انتظار داشت که با دیدگاه و اندیشه امام همراهی داشته باشد چه بسا که رفتارهایش در محیط زیست از لحاظ تفکری و عملکردی کاملا نشان دهنده این معناست.

وی بیان کرد: بازکردن پای برخی عناصر معلوم الحال که وضعیت روشنی داشتند و داستان جاسوسی‌ها در پوشش محیط زیست برای دشمن نیز بیانگر این موضوع است؛ اگرچه علی‌رغم استناد و مدارک دستگاه مربوطه؛ کلانتری همچنان در این زمینه ایستاده که اینچنین نبوده اما روند پرونده محکومیتی محیط زیست فراتر از اتهام و اذهان عمومی بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: متاسفانه از منافذی که در دولت یازدهم و دوازدهم نسبت به نفوذی‌ها می‌توانیم رهگیری کنیم همین حوزه محیط زیست بوده که هم در دوره ابتکار و هم در دوره کلانتری قابل مشاهده بود.

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین اضافه کرد: لذا این مشکل و گرفتاری در مجموعه دولت آقای روحانی است که عناصری در این دولت حضور دارند که علی‌رغم اینکه ادعا می‌کنند همراه انقلاب و امام(ره) هستند عملکردشان اثبات می‌کند که وفادار به اندیشه‌های ضد امام(ره) بودند که این گرفتاری بعد از سال ۹۲ در کشور وجود داشته است.

وی ابراز کرد: بنابراین پیشتر از کلانتری باید گفت که بنا و اساس دولت که رییس دولت است که دچار مشکلات فکری بوده لذا اگر این مبنا وجود نداشت یقینا امثال کلانتری‌ها نمی‌توانستند بی پروا نسبت به امام راحل حتاکی و جسارت کنند، بنابراین زمینه این در رییس دولت ایجاد شده که عواملش، معاونت‌ها و برخی وزرایش به خودشان اجازه این‌چنین جسارت‌هایی می‌دهند.

تفکرات امام(ره) حاصل اندیشه پاک و ناب بوده است

شفیعی‌ها تصریح کرد: پرداختن به داستان محیط زیست یک امر فرعی است چه بسا که مشکل اصلی در اساس و رییس دولت است؛ زیرا زمانی که رییس دولت افکار آلوده و پلیدی داشته باشد طبیعی است که کسانی که دورش جمع می‌شوند نیز دارای این چنین افکار و خصلت‌هایی باشند.

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین ادامه داد: کشور در طول این بیش از هفت سال و اندی دوره مدیریت دولت آسیب‌هایی زیادی دیده که تنها برخی را به نمایش گذاشته‌اند که عناصری نظیر کلانتری که به ظاهر پیشینه مذهبی دارد، عمدا برای ساختارشکنی ورود پیدا می‌کند و زمینه بیشتری را برای جسارت‌های بعدی توسط عناصری که این زمینه را نیز ندارند، فراهم کنند.

وی عنوان کرد: آنچه که جای تاسف دارد این است که مرکز اندیشه‌ها و نشر آثار امام(ره) که باید متولی این امر بوده و حافظ و نگهدار اندیشه و خط امام راحل در کشور باشد و در مقابل کج روی‌ها و کج اندیشی‌هایی که آشکار علیه تفکرات امام عنوان می‌شود، موضع گیری داشته باشد؛ ساکت است چراکه این بیماری و این ویروس در آنجا هم رسوخ پیدا کرده و متاسفانه دشمن در این زمینه هم موفق عمل کرده است.

شفیعی‌ها افزود: متاسفانه دشمن توانسته در جایگاهی که باید پاسدار اندیشه امام(ره) باشد عناصر خود را وارد کرده یا به این مجموعه نزدیک شود تا زمانی که اینگونه علنی و آشکار به شخص امام راحل توهین می‌شود با سکوت عبور کنند و این حرکت در گذشته هم سابقه داشته است.

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین اظهار کرد: کسانی که با امام(ره) مخالفتی دیرینه داشتند و به صورت مکتوب و ضبط شده مورد عتاب و خطاب امام قرار گرفتند، امروز تحت همان قماش با عوامل دفتر آثار نشر و اندیشه‌های امام راحل ارتباط دارند در حالیکه هیچ عکس‌العملی از ناحیه موسسه و مرکز مشاهده نمی‌شود.

وی بیان کرد: امام راحل در رابطه با لیبرال‌ها اظهارات بسیار صریح و روشنی داشتند که براساس وصیت خودشان در صدا و سیما ثبت و ضبط شده اما دفتر نشر آثار حتی در مورد این بدیهیات هم تا جایی که آن را با اغراض خودش همراه نبیند سکوت می‌کند، اما می‌بینیم در برخی موارد که ضرورتی برای ورود نیست موضع گیری می‌کنند.

دادستان به عنوان مدعی العموم ورود کند

این مقام مسئول ابراز کرد: اشکال این رفتارهای متضاد و دوگانه در این است اگر بخواهیم بحث امام را مطرح کنیم باید در همه موارد پاسدار یادگار و میراث امام باشیم.

وی تصریح کرد: اگرچه معتقدم فرزندان و نیروهای انقلاب این دفاع و پاسداری را انجام می‌دهند اما به دلیل اینکه دفتر آثار امام به لحاظ حقوقی و رسمی مسئولیت و متولی این امراست؛ مردم انتظار دارند آنها بیش از دیگران این حساسیت و پاسداری را داشته باشند، تقریبا سکوت محض اتفاق افتاده و این فاجعه بزرگی است که متولی آستان امام باید پاسخگو باشد.

دبیر حزب موتلفه در استان قزوین ابراز کرد: لذا این مشکل در ساختار اساسی دولت است که اگر مسئول و رییس دولت دارای این انحراف فکری باشد قطعا عوامل، عناصر و معاونینش نیز جرات می‌کنند به امام (ره) جسارت کنند.

وی ادامه داد: از طرفی موسسه تنظیم نشر امام راحل به عنوان متولی و پاسدار میراث امام باید نسبت یه این حرکات حساس بوده و عکس العمل به موقع داشته باشد که متاسفانه آنها هم به دلیل اینکه دچار نفوذ تفکرات دگراندیشانه و ضدامام (ره) شدند خاموش بوده و سکوت کرده‌اند.

این مقام مسئول عنوان کرد: امیداوریم خداوند نگهدار این اندیشه‌های امام باشد چراکه تفکرات امام(ره) حاصل اندیشه پاک و ناب و با خلوص بوده و برای خدا انقلاب کرده و پای جمهوری اسلامی ایستاده است و علی رغم تمام تلاش دشمنان و نابکارانی که روزی نان امام را خوردند و امروز علیه امام هستند؛ همچنان تلالو و درخشندگی راه و خط امام برقرار می‌ماند.

وی اضافه کرد: با این تلاش‌ها شاید آنها همانطوری که در دهه هفتاد مطرح و به وضوح اشاره کردند که اندیشه امام به موزه‌های تاریخ سپرده شده اما امروز می‌بینیم این اندیشه همچنان درخشان و زنده است و نسل‌های آینده هم از این اندیشه‌ها بهره‌مند خواهند بود.

دبیر حزب موتلفه استان قزوین در پایان گفت: اگر این حرکت در حوزه مسائل عمومی تلقی شود، طبیعی خواهد بود که دادستان موظف است از حقوق مردم دفاع کند چه بسا که اندیشه امام به عموم مردم بازمی‌گردد.

انتهای پیام/1003

دیدگاه ها