پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مسئله بازگشت به‌کار پرسنل عوارضی قزوین در هاله‌ای از ابهام/ شخص رئیس‌جمهور ورود کند!
کد خبر: ۳۴۶۵۳۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱۵ ساعت: ۱۳:۳۴ ↗ لینک کوتاه

وقتی هیچ مسئولی پاسخگو نیست!

مسئله بازگشت به‌کار پرسنل عوارضی قزوین در هاله‌ای از ابهام/ شخص رئیس‌جمهور ورود کند!

معاون امنیتی سیاسی قزوین، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیرکل راه و شهرسازی هرکدام اذعان کرده‌اند که هیچ مسئولیتی در قبال بازگشت به کار پرسنل عوارضی ندارند و هیچ نامه رسمی از وزارتخانه مربوطه شان به آنها در این خصوص ابلاغ نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ متاسفانه حدود ۹ است که ۴۸نفر از پرسنل عوارضی‌های قزوین بیکار شده‌اند و تاکنون حتی با دستور مستقیم نوبخت رئیس برنامه و بودجه کشور در سفر به استان قزوین که در شهریورماه سال جاری صورت گرفت، هنوز هیچ اقدام موثری برای بازگشت به کار این پرسنل صورت نگرفته است.

معاون امنیتی سیاسی قزوین، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیرکل راه و شهرسازی هرکدام در پاسخ به خبرنگار صبح قزوین اذعان کرده‌اند که هیچ مسئولیتی در قبال بازگشت به کار این پرسنل ندارند و هیچ نامه رسمی از وزارتخانه مربوطه شان به آنها در این خصوص ابلاغ نشده است.

سیاهکلی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین نیز به نکته جالب تری اشاره می‌کند و به خبرنگار صبح قزوین می‌گوید که به دلیل اینکه موضوع جذب این ۴۸ نفر باید از طریق دفتر ریاست جمهوری حل شود، لازم است که رئیس جمهور شخصا به این مسئله ورود کند و دستورات لازم را ابلاغ کند.

۹ ماه است که هیچ بیمه ای نداریم

احمد فلاحی با اشاره به وضعیت شغلی کارکنان بیکار شده عوارضی به خبرنگار صبح قزوین گفت: آخرین دستوری که نوبخت داده بود بحث برگشت به کار نیروها بود و قرار بود که از سازمان مرجع لیست این نفرات گرفته شود که راهداری نیز لیست این افراد را تهیه و به سازمان برنامه و بودجه داد؛ اما این موضوع همچنان در حال بررسی بوده و هنوز ارگانی این قضیه را قبول نکرده است.

وی بیان کرد: به طور کلی درباره بازگشت به کار پرسنل عوارضی اختلاف نظری وجود دارد و با وجود گذشت سه ماه از دستور رئیس برنامه و بودجه کشور این قضیه هنوز حل و فصل نشده و امیدواریم که به زودی به نتیجه مطلوب برسد، البته مسئولان استانی نیز قول مساعد مبنی بر حل مشکل داده‌اند.

نماینده پرسنل عوارضی‌های استان قزوین تصریح کرد: کارکنان عوارضی که به دلیل الکترونیکی شدن پرداخت عوارضی از کار بیکار شدند در مجموع ۶۰ نفر بودند که از این تعداد ۱۲ نفر شغلی پیدا کرده و تسویه کردند.

وی عنوان کرد: یافتن شغلی تازه در شرایط اقتصادی فعلی و شیوع کرونا دشوار است و ۴۸ نفر نیروی بیکار شده عوارضی از این موضوع به شدت رنج می‌برند، چون به دلیل بیکاری و نداشتن بیمه در بحث هزینه درمانی و معیشتی دچار مشکل هستند.

فلاحی در پایان تصریح کرد: در دیدار پرسنل عوارضی در تاریخ هشتم آبان ماه امسال با وزیر راه و شهرسازی، قول مساعد بررسی و همکاری وی دریافت شده و طی نامه‌ای از طرف مدیرکل راه و شهرسازی استان به حوزه وزارتی جهت تعیین تکلیف نهایی ابلاغ شده است که امیدواریم به زودی مشکل ما حل و فصل شود.

به گزارش صبح قزوین؛ اخیرا فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به پیگیری‌های قبلی از طریق وزیر راه درخصوص مشکلات پرسنل عوارضی و زحمات سیاهکلی نماینده قزوین در این باره به خبرنگار صبح قزوین گفت که مستندات این گروه از کارکنان بیکار شده را جمع آوری کرده و با تهران برای تعیین تکلیف کار آنها نامه نگاری خواهد کرد.

انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها