پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

سازمان صمت و اتاق اصناف به صف‌های طولانی خرید کالا در قزوین خاتمه دهند/ امسال دورهمی‌های شب یلدا ممنوع است
کد خبر: ۳۴۶۴۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱۱ ساعت: ۱۴:۴۶ ↗ لینک کوتاه

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان:

سازمان صمت و اتاق اصناف به صف‌های طولانی خرید کالا در قزوین خاتمه دهند/ امسال دورهمی‌های شب یلدا ممنوع است

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان گفت: تاکید می‌کنیم امسال تجمع و دورهمی در شب یلدا نخواهیم داشت و مردم هم از این دورهمی‌ها بپرهیزند تا بتوانیم سریع‌تر زنجیره بیماری را قطع کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی در قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین که امروز(سه شنبه) در سالن جلسات باقر العلوم استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در پایان هفته جاری درباره ادامه یا اتمام طرح محدودیت‌های کرونایی باتوجه به گزارش علوم پزشکی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی ابراز کرد: خوشبختانه با همکاری مردم در اجرای محدودیت‌ها، کرونا سر به زیر شده که یکی از نشانه‌های آن کاهش بستری‌ها است که به کانال ۴۰۰ مورد نزول پیدا کرده که امیدواریم با کارهای تکمیلی و اقدامات جدی نیز این عدد به صفر برسد.

این مقام مسئول اذعان کرد: یکی از کمیته‌هایی که وظیفه سنگین دارد کمیته فرهنگی و کمیته رسانه‌ای است که باید جو روانی جامعه را مدیریت کنیم و باید از شبهه افکنی و چندصدایی در حوزه کرونا پرهیز شود؛ لذا خواهش ما از این دو کمیته این است که اخبار دقیق و صحیح را در اختیار مردم قرار دهند چون همه این اقدامات برای سلامتی مردم است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزدین درباره صف‌های ایجاد شده به علت توزیع مرغ و روغن تعاونی اذعان کرد: ایجاد صف یعنی به استقبال کرونا و توزیع کرونا رفتن، لذا باید سازمان صمت و اتاق اصناف در این حوزه کنترل و نظارت کنند که شاهد ایجاد صف در مقابل فروشگاه‌ها نباشیم و این موضوع باید به طور جدی مدیریت شود.

پیشرفت اجرای طرح شهید سلیمانی تا ۷۰ درصد

این مقام مسئول تصریح کرد: نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی باید آماده‌باش باشد، اگرچه حتی ممکن است مورد استفاده قرار نگیرد، اما باید شرایط آینده را پیش‌بینی کنیم چراکه با ورود به فصل زمستان و شیوع بیماری آنفلوآنزا شرایط سختی خواهیم داشت و اولویت ما برای راه‌اندازی نقاهتگاه‌ها در شهرستان قزوین و تاکستان است که باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و میهمانخانه‌ها استفاده کنیم.

حبیبی عنوان کرد: تاکنون ۱۱۵ کپسول اکسیژن تامین شده و در اختیار تیم‌های غربالگری قرار گرفته است و برای اینکه بتوانیم درمان خانگی را داشته باشیم نیز این کپسول‌های اکسیژن دیده شده که بنا بود تا ۳۰۰ کپسول را تامین کنیم و از کمیته پشتیبانی می‌خواهیم تعداد باقیمانده را تامین و در اختیار ستاد قرار دهد؛ مسابقات ورزشی هم که در لیگ حضور دارند می‌توانند در فضای باز و بدون تماشاگر برگزار شود تا مشکلی ایجاد نشود.

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: طرح غربالگری شهید سلیمانی در برخی شهرستان‌ها تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته که تلاش ما این است که با این غربالگری که با محوریت سپاه انجام می‌شود نیز کار بیمار به بیمارستان نکشد.

وی در پایان تصریح کرد: همچنین شب یلدا را در پیش داریم که تاکید می‌کنیم امسال تجمع و دورهمی در شب یلدا نخواهیم داشت و مردم هم از این دورهمی‌ها بپرهیزند تا بتوانیم سریع‌تر زنجیره بیماری را قطع کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها