۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین سرداررحیمی خبرداد: فقط آرم‌های۹۲از فردا معتبر است/آغاز فعالیت دوربین‌های عبور از چراغ قرمز
کد خبر: ۳۴۶۴ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

سرداررحیمی خبرداد: فقط آرم‌های۹۲از فردا معتبر است/آغاز فعالیت دوربین‌های عبور از چراغ قرمز

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف ۵۲۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۳۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: تمامی این وسایل نقلیه تا ۱۷ فروردین ماه ترخیص نمی‌شوند.

  سرداررحیمی خبرداد: فقط آرم‌های۹۲از فردا معتبر است/آغاز فعالیت دوربین‌های عبور از چراغ قرمز
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه تجاوز از سرعت مجاز با 22 درصد، عدم استفاده از کمربند ایمنی با 20 درصد، توقف در محل ممنوع و مطلقا ممنوع با 18 درصد، استفاده از تلفن همراه با شش درصد و عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت‌ها با پنج درصد بیشترین تخلفات رخ داده در نوروز امسال بوده است گفت: بر این اساس حدود 400 هزار خودرو و موتورسیکلت متخلف از 25 اسفندماه سال گذشته تا کنون اعمال قانون شدند.
وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز طرح ویژه‌ای برای برخورد با موتورسواران متخلف در تهران به مرحله اجرا گذاشته شد افزود: بر این اساس برخورد با تخلفات موتورسواران در نوروز امسال 170 درصد افزایش داشته است.
رییس پلیس راهور تهران از افزایش 90 درصدی برخورد با خودروهای متخلف در معابر پایتخت طی نوروز امسال خبر داد و گفت: بر این اساس بیش از 5200 دستگاه خودروی متخلف که دارای تخلفات حادثه‌ساز خصوصا سرعت و سبقت غیرمجاز در بزرگراه‌های تهران بودند با رشد 97 درصدی نسبت به سال گذشته، توقیف و روانه پارکینگ‌ها شدند.
وی از ضبط بیش از 260 جلد گواهینامه رانندگان متخلف در پایتخت خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
رییس پلیس راهور تهران یکی از طرح‌های ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در طرح نوروز 92 را بکارگیری دوربین های سیار کنترل سرعت در معابر پایتخت خصوصا بزرگراه‌ها عنوان کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس با حدود 60 هزار راننده متخلف در این بخش برخورد شد.
رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه از 24 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه سال جاری هشت تن در سر صحنه تصادفات رانندگی پایتخت کشته شدند گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته متاسفانه افزایش داشته است.
وی به مهمترین تصادفات نوروز امسال اشاره کرد و گفت: در ساعت 7:20 روز 12 فروردین ماه در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان یک دستگاه خودروی پژو206 با پنج نفر سرنشین به علت تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه پس از مشاهده یک قلاده سگ از مسیر خود منحرف شده و به لاین تندروی این بزرگراه پرتاب شد که در این حادثه دو جوان 24 ساله و یک فرد 28 ساله در دم کشته و دو فرد 21 و 25 ساله نیز مجروح شدند.
رییس پلیس راهور تهران تاکید کرد: در این حادثه افراد مجروح از کمربند ایمنی استفاده کرده بودند اما سایر سرنشینانی که از کمربند استفاده نکرده بودند به بیرون از خودرو پرتاب شدند.
به گفته وی در این حادثه 50 درصد پیمانکار شهرداری به دلیل بی مبالاتی در خصوص پاکسازی سطح معبر مقصر شناخته شد.
رییس پلیس راهور تهران به تصادف دیگری در منطقه 20 اشاره کرد و گفت: در ساعت 4 روز چهارم فروردین ماه سال جاری در مسیر جنوب به شمال رجایی بعد از تقاطع 13 آبان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا به علت حرکت در خلاف جهت با یک دستگاه موتورسیکلت دیگر برخورد می‌کند که نهایتا یکی از راکبان موتورسیکلت در محل کشته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از تصادفات فوتی نوروز امسال برخورد یک خودرو با دو تن از کارکنان شهرداری که در حال رنگ کردن نرده‌های پل بودند، صورت گرفت، افزود: در عین حال در ساعت 2:50 روز 12 فروردین ماه نیز در مسیر غرب به شرق بعثت یک دستگاه پیکان با عابر پیاده برخورد کرد که در این حادثه عابر پیاده در دم کشته شده که بر اساس نظر کارشناسان تصادفات 50 درصد عابر پیاده به علت عبور از عرض اتوبان مقصر شناخته شد.
رییس پلیس راهور تهران در خصوص طرح‌هایی که از روز شنبه 17 فروردین ماه در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده و با توجه به اتمام توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال 92 از روز شنبه تنها آرم‌های طرح ترافیک سال 92 معتبر بوده و خودروهای فاقد این آرم در محدوده طرح ترافیک جریمه می‌شوند.
وی با بیان اینکه حدود 87 هزار برچسب طرح ترافیک سال 92 چاپ و توزیع شده است، گفت: تنها اطلاعات افراد دارای مجوز طرح ترافیک سال 92 وارد بانک اطلاعاتی دوربین‌های نظارتی شده است که بر این اساس خودروهای فاقد این آرم ها قطعا جریمه خواهند شد.
رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد نیز از روز شنبه در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، تاکید کرد: تیم‌های ویژه پلیس راهور تهران با استقرار در مبادی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک از ورود خودروهای غیرمجاز به طور جدی به محدوده جلوگیری می‌کنند.
وی همچنین از راه‌اندازی دوربین‌های عبور از چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده از روز شنبه در پایتخت خبر داد و به ایسنا گفت: 55 تقاطع تهران به دوربین‌های عبور از چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده مجهز شده‌اند که این دوربین‌ها در ایام نوروز به صورت آزمایشی فعالیت کرده و فعالیت رسمی آنها از روز شنبه آغاز می‌شود.
رییس پلیس راهور تهران همچنین از ادامه بکارگیری دوربین‌های سیار کنترل سرعت خصوصا در محورهای بزرگراهی و حاشیه تهران از روز شنبه خبر داد و گفت: بکارگیری این دوربین‌ها نقش موثری در کاهش سرعت در بزرگراه‌های پایتخت داشته که بر اساس ابلاغیه صادره استفاده از این دوربین‌ها کماکان در بزرگراه‌های پایتخت و محل‌هایی که پیش بینی افزایش سرعت می‌شود و به جهت آرام‌سازی این محورها ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان