پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

جزئیات تعطیلی کلیه ادارات در قزوین اعلام شد
کد خبر: ۳۴۶۳۵۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۷ ساعت: ۲۱:۴۴ ↗ لینک کوتاه

توسط استاندار قزوین؛

جزئیات تعطیلی کلیه ادارات در قزوین اعلام شد

استاندار قزوین جزئیات تعطیلی کلیه ادارات در قزوین را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جلسه فوق‌العاده فرماندهی قرارگاه عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا استان قزوین امشب جمعه به ریاست جمالی پور استاندار قزوین با موضوع بررسی و تعیین جزئیات تعطیلی ادارات استان در هفته آتی برگزار شد.

استاندار قزوین در این جلسه ضمن تاکید بر این مطلب که با توجه به شرایط موجود هیچ گونه تعطیلی مطلق در ادارات استان نداریم، اظهار کرد: استانداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، مراکز بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، صدا و سیما، هلال احمر، آتش‌نشانی‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب،برق، گاز، مخابرات و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان، خدمات شهری شهرداری ها و حوزه راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت کامل در طول هفته فعال هستند.

وی افزود: بخش نظارت و بازرسی سازمان‌های صمت و تعزیرات حکومتی به دلیل نظارت بر بازار در این ایام به صورت کامل فعال خواهند بود.

جمالی پور اذعان کرد: بخش‌های خدماتی و نظارتی سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی در این هفته مشمول تعطیلی نخواهد بود.

وی اضافه کرد: بانک‌های استان در این ایام با ۵۰ درصد ظرفیت فعال خواهند بود و شعب بانک‌ها در طول هفته حق برگشت زدن چک مشتریان را ندارند و واحد های تولیدی فعال هستند و مشمول تعطیلی یک هفته‌ای نخواهند بود.

این مقام مسئول بیان کرد: هیچ کدام از کارکنان ادارات حق خروج از استان را ندارند، زیرا این تعطیلات احتیاطی بوده و می‌بایست در دسترس و آماده به کار باشند.

وی عنوان کرد: دستگاه‌ها هیچگونه خدماتی به جز موارد ضروری ارائه نخواهند کرد و لذا مردم عزیز از مراجعه غیرضرور به ادارات جداً پرهیز نمایند.

استاندار قزوین گفت: حوزه هنری استان، اداره کل کتابخانه‌ها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه های علمیه، سازمان نظام مهندسی ساختمان، حج و زیارت، دفاتر اسناد رسمی، خدمات قضایی و دفاتر خدمات الکترونیک به صورت کامل در این هفته تعطیل است.

وی ابراز کرد: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان تعطیل است ولی بخش آموزش به صورت مجازی به قوت خود باقی است. بخش اداری آموزش و پرورش استان در اداره کل و مناطق ۱۴ گانه با ظرفیت ۱۰ درصد فعال خواهد بود، ضمن اینکه آموزش مجازی همچنان به قوت خود باقی است.

جمالی پور بیان کرد: پرسنلی که با قرارگاه عملیاتی شهرستان‌ها همکاری می‌کنند به صورت تمام وقت و بدون تعطیلی در محل کار و فعالیت حاضر خواهند شد. فعالیت نیروهای نظامی و لشکری بر اساس دستورالعمل و بخشنامه ستاد کل نیروهای مسلح است.

وی عنوان کرد: اداره کل امور مالیاتی با ۲۰ درصد ظرفیت خود در طول هفته در محل کار حضور می‌یابند. بقیه دستگاه‌ها و اداراتی که ذکر نشده، حداکثر با ۱۰ درصد ظرفیت کارکنان برای موارد ضروری در محل کار با تشخیص مدیر دستگاه حاضر خواهند شد.

این مقام مسئول اذعان کرد: کلیه مسابقات ورزشی تعطیل است،صرفا مسابقات لیگ بر اساس دستورالعمل فدراسیون‌ها بدون تماشاگر انجام می‌شود. سازمان اتوبوسرانی با ۵۰ درصد ظرفیت خودروها و نیمی از صندلی اتوبوس ها به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ساعت کاری ادارات استان در طول هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ بعد از ظهر است.

استاندار قزوین در پایان تاکید کرد: امیدوارم با همت کارکنان ادارات و دستگاه‌های مختلف استان و همراهی شهروندان عزیز در رعایت دقیق موازین بهداشتی، شاهد قطع زنجیره ابتلا به کرونا و کاهش آمار مبتلایان و جان باختگان این بیماری منحوس باشیم.

انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها