پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بسیج یک نیروی خودجوش مردمی است/ به رشته‌های ورزشی بانوان اهمیت کافی داده نمی‌شود
کد خبر: ۳۴۶۲۹۱ نویسنده: مهری سلخوری تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۴ ساعت: ۱۵:۵۰ ↗ لینک کوتاه

داور و مربی بسیجی فدراسیون کاراته:

بسیج یک نیروی خودجوش مردمی است/ به رشته‌های ورزشی بانوان اهمیت کافی داده نمی‌شود

بانوی ورزشکار بسیجی گفت: به رشته‌های ورزشی بانوان اصلا اهمیت داده نمی‌شود؛ درحالی که دختران امروز، مادران فردا هستند و باید خوب آموزش ببینند تا جامعه ای شاد و پرانرژی و باانگیزه داشته باشیم.

مهری سلخوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین با اشاره به سوابق فعالیت ورزشی خود اظهار کرد: مربی و داور رسمی فدراسیون کاراته ایران و مسئول نیروی انسانی بسیج هستم؛ همچنین از طرف بسیج نیز مسابقات کاراته را در سطح استان برگزار می‌کنم.

وی افزود: ورزشکاران بسیجی به صورت خودجوش و با اختیار خودشان در کنار دیگر دوستان بسیجی فعالیت می‌کنند؛ بسیج نیز قول داده است که از بعضی رشته‌های ورزشی حمایت کند.

حمایت بسیج از ورزشکاران 

این ورزشکار بسیجی ادامه داد: ما با فرمانده و مسئولین سپاه صحبت کرده‌ایم که یکی از رشته‌ها به صورت رایگان برای کسانی که ضعف مالی دارند آموزش داده شود؛ اما بخاطر شیوع ویروس کرونا فعلا موفق نشده‌ایم این برنامه را اجرا کنیم.

وی درباره حمایت‌های بسیج از ورزشکاران گفت: برای مربیان، ورزشکاران یا اعضای بسیجی که مشکلات مالی داشتند حمایت‌هایی همچون توزیع بسته‌های غذایی صورت گرفته است.

سلخوری بیان کرد: با حمایت بسیج فقط یکبار مسابقه کاراته در سطح استان برگزار شد که مسئول این مسابقه بودم و جوایزی نیز به نفرات برتر اهدا کردیم؛ اما به طور کلی به ورزش کاراته که بسیار هم پرخرج است، توجهی نمی‌شود.

وی افزود: در این سال‌ها از طرف بسیج فقط این مسابقه انجام شده است، اگر درگیر این بیماری نمی‌شدیم، قرار بود سالن‌هایی در اختیار ما قرار بگیرد تا مربیان بتوانند برای افراد بی بضاعت کلاس‌های رایگان برگزار کنند؛ امیدواریم بعد از ریشه کنی کرونا و برقراری آرامش در جامعه بتوانیم برنامه‌هایی که داشتیم را انجام بدهیم.

نیاز جامعه به تفکر بسیجی

سلخوری تصریح کرد: بسیج یک نیروی خودجوش مردمی است؛ بسیج ترویج دین اسلام است و من نیز همیشه کلاس‌هایم را با ذکر صلوات و حدیث شروع می‌کنم. جامعه ما بسیار نیازمند تفکر بسیجی است؛ همیشه پیشنهاد می‌دهم تا برای ورزشکاران جلساتی برگزار شود که در آن مربیان و مسئولین حضوری این افراد را راهنمایی کنند، این کار به جذب افراد در بسیج بسیار کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: به رشته‌های ورزشی بانوان اصلا اهمیت داده نمی‌شود و بعضا می‌شنوم که می‌گویند جای زن در مطبخ است، این درحالی است که از دامان زن مرد به معراج می‌رود؛ دختران امروز، مادران فردا هستند و باید خوب آموزش ببینند؛ اما متاسفانه این آموزش‌ها را در استان کم داریم.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها