پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

راهداران قزوین به ۸ خودروی گرفتار در برف امدادرسانی کردند
کد خبر: ۳۴۶۲۱۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۲ ساعت: ۸:۴۵ ↗ لینک کوتاه

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

راهداران قزوین به ۸ خودروی گرفتار در برف امدادرسانی کردند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از امدادرسانی راهداران این استان به هشت خودروی فاقد زنجیر چرخ در گردنه کماسار طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. 

اسماعیل تربره در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: بارش برف در محورهای الموت و کامل نبودن امکانات خودروها باعث گرفتار شدن برخی خودروها با تعداد ۱۵ سرنشین در این محور شد که با حضور به موقع  عوامل راهداری الموت و شهرستان قزوین نجات یافته و خودروی آنها رهاسازی شد.
 
وی با تاکید بر تجهیز خودرو به زنجیر چرخ در هنگام بارش برف اضافه کرد: بستن زنجیر چرخ یکی از ضروریات اصلی رانندگی در جاده برفی است که عدم رعایت آن از سوی برخی از رانندگان موجب سر خوردن خودروها، ایجاد ترافیک و خروج خودرو از جاده می‌شود. 
 
تربره ادامه داد: بارش برف از عصر دیروز جمعه در مناطق الموت و آبیک آغاز شده بود که بلافاصله پس از شروع بارش تیم‌های راهداری عملیات نمک پاشی را در این راه‌ها آغاز کردند. 
 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین بر خودداری از سفر در هنگام بارش برف تاکید کرد و از مردم خواست هرگونه اطلاعات از وضعیت راه‌های استان و کشور را از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ دریافت کنند.
 
گفتنی است؛ قزوین پنجمین استان کشور از نظر تعداد گردنه‌های برف گیر است.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها