۱۴۰۰/۰۲/۱۸ شنبه
صبح قزوین شناسایی ۵۰۰ بیمار کرونایی در شهرستان آبیک/ ۱۴ فوتی در یک روز زیبنده قزوین نیست
شناسایی ۵۰۰ بیمار کرونایی در شهرستان آبیک/ ۱۴ فوتی در یک روز زیبنده قزوین نیست
کد خبر: ۳۴۶۲۱۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱ ساعت: ۱۹:۱۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین هشدار داد

شناسایی ۵۰۰ بیمار کرونایی در شهرستان آبیک/ ۱۴ فوتی در یک روز زیبنده قزوین نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در مقطع امروزی یکی از مسائلی که حاصل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نشان می‌دهد بحث کیس‌های فوتی مثبت قطعی ماست که امروز ۱۴ نفر فوتی داشتیم که سابقه نداشت و این آمار را فقط دو مرتبه در فروردین تجربه کرده بودیم که این موضوع زیبنده قزوین نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در استان قزوین که امشب در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان قزوین اظهار کرد: شروع طرح جامع کنترل هوشمند محدودیت‌ها و پای کار بودن همه دستگاه‌ها نیز یک انگیزه‌ مضاعفی برای همکاران و کادر بهداشت و درمان ایجاد کرده است؛ لذا این طرح جزو خواسته‌های جدی ما از ابتدا بوده است تا بتوانیم هرچه زودتر سطح شیوع بیماری را کنترل و کاهش دهیم.

وی افزود: خوشبختانه انسجام خوبی بین دستگاه‌ها، فرمانداران، حوزه بهداشت و درمان و بسیج شکل گرفته است. فعلا در هیچکدام از شهرستان‌ها شاهد عملی شدن طرح نبودیم اما کارهای نهایی آن برنامه‌ریزی و انجام شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: خوشبختانه این همدلی در همه بخش‌ها وجود دارد به طوری که حتی اجرای بخش‌هایی از طرح در آبیک از آبان‌ماه شروع شده و طبق گزارش‌ها تاکنون ۵۰۰ بیمار در این شهرستان شناسایی و در خانه قرنطینه شده‌اند و ۴۰ نفر را هم به بیمارستان اعزام کرده‌اند.

رئیس علوم پزشکی قزوین ادامه داد: هدف ما این است که وقتی به روزی رسیدیم که ویرورس کرونا را شکست دادیم از حاصل عملکرد خود راضی باشیم؛ متاسفانه در مقطع امروزی یکی از مسائلی که حاصل نتیجه را نشان می‌دهد بحث کیس‌های فوتی مثبت قطعی ماست که امروز ۱۴ نفر فوتی داشتیم که سابقه نداشت و این آمار را فقط دو مرتبه در فروردین تجربه کرده بودیم که این موضوع زیبنده قزوین نیست.

انجام ۱۲۰ هزار تست کرونا در قزوین

وی تاکید کرد: شرایط امروز می‌طلبد که زودتر افراد را شناسایی کنیم و سالمندان حفظ شوند؛ اجرای هر چه بهتر طرح جامع کنترل بنا بر تاکید وزیر بهداشت نیز آبروی نظام است که در گرو این کار است لذا شرایط موجود باید به دست تک تک ما حل شود.

نامدار بیان کرد: قبول داریم که کارهای نظارتی سختی‌های خودش را دارد و محدودیت تردد ۹شب تا شش صبح سوالات زیادی را ایجاد کرده است، اما اگر ۵۰ درصد این محدودیت‌ها هم اتفاق بی‌افتد نیز ما این نوید را می‌دهیم که بعد از دو هفته تعداد فوتی‌ها از ۱۴مورد در روز به چهار مورد رسیده باشد.

وی با اشاره به اینکه طرح کنترل هوشمند محدودیت‌ها هفت راهبرد دارد، گفت: این هفت راهبرد شامل تشدید نظارت بر پروتکل‌هاست که توسط تیم‌های مردمی، بسیج و کارد درمان انجام می‌شود و محله محور است که این راهبرد گسترده و هدفمند است و امیدواریم تست‌های سریع کرونا زودتر به استان برسد، اما هنوز تا این لحظه به دست ما نرسیده اما تاکنون ۱۲۰هزار تست کرونا در استان انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: قرنطینه خانگی و هوشمند ، آموزش و اطلاع رسانی گسترده که باید به شیوه‌های هدفمند انجام شود، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر و محدودیت هوشمند از دیگر راهبردهای این طرح است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین