پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مسدود کردن ورودی‌ شهرها با اطلاع‌رسانی قبلی انجام شود
کد خبر: ۳۴۶۲۱۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱ ساعت: ۱۶:۹ ↗ لینک کوتاه

معاون استاندار قزوین:‌ 

مسدود کردن ورودی‌ شهرها با اطلاع‌رسانی قبلی انجام شود

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: مسدود کردن ورودی‌ شهرها باید با اطلاع‌رسانی قبلی انجام شود تا مردم دچار سردرگمی نشده و بتوانند از مسیرهای جایگزین ترددهای ضروری را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ علی فرخزاد در نخستین جلسه کمیته حمل‌ و نقل و ترافیک ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز(شنبه) در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد؛ اظهار کرد: مطابق دستور‌العمل ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌ سفرهای درون‌شهری از ساعت 9 شب تا چهار صبح اعمال می‌شود.

وی با اشاره به انسداد سه نقطه در ورودی شهر قزوین اضافه کرد: اگر قرار است ورودهای شهر را مسدود کنیم، این کار باید با نظر تخصصی پلیس راه انجام شود تا در صورت امکان بتوانیم خروجی‌های شهر به سمت اتوبان را هم ببندیم البته باید اطلاع‌رسانی مناسبی در این مورد داشته باشیم و مسیر جایگزین را هم اعلام کنیم تا باعث سردرگمی مردم نشود.

معاون عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه مسئولیت مستقیم اجرای محدودیت‌های رفت‌ و آمد در راه‌های استان به عهده پلیس راه و در داخل شهرها به عهده پلیس راهور خواهد بود؛ ادامه داد: بنابراین پلیس راه و راهور باید هماهنگی لازم را با فرمانداران در شهرستان‌ها داشته باشند و تمام جلسات کمیته حمل‌ و نقل و ترافیک ستاد کرونا را باید در سطح شهرستان‌ها برگزار کنیم.

رئیس کمیته حمل‌ و نقل و ترافیک ستاد مقابله با کرونای استان با بیان اینکه مجوزهای تردد فقط توسط فرمانداری‌ها صادر می‌شود، گفت: این مجوزها دارای هولوگرام و غیرقابل جعل هستند و فرمانداری‌های سایر شهرستان‌ها هم باید نمونه این مجوزها را از فرمانداری قزوین بگیرند تا وحدت رویه برای صدور مجوزها داشته باشیم.

فرخزاد افزود: دوربین‌هایی که نقص دارند را باید درست کنیم البته دوربین‌های موجود در مبادی ورودی و خروجی شهرها در اولویت این تعمیرات قرار بگیرند تا هر چه زودتر دوربین‌های خراب ما راه‌اندازی شده و داخل مدار بیایند.

وی با اشاره به ضرورت تفکیک بین پلاک خودروهای دارای مجوز و بدون مجوز تردد ادامه داد: با توجه به اینکه امکان اعمال این تفکیک تا دو هفته آینده در نرم‌افزارهای ترافیکی وجود ندارد تا زمانی که این تفکیک انجام نشده با همان روشی که داریم همه پلاک‌های غیربومی که وارد استان می‌شوند را جریمه می‌کنیم.

فرخزاد یادآور شد: اصلاحیه این جریمه‌ها را بعداً انجام می‌دهیم و در آینده جریمه‌های رانندگی آن دسته از افرادی که مجوزها و مستنداتشان را برای عبور از محدودیت‌های تردد خارج از استان ارائه بدهند ابطال و اصلاح می‌شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها