پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تقویت روح ایمانی و انقلابی مهمترین شاخصه بسیجی/ حمایت از عدالت و مقابله با ظلم رسالت طلاب بسیجی است
کد خبر: ۳۴۶۲۰۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱ ساعت: ۱۳:۴۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

تقویت روح ایمانی و انقلابی مهمترین شاخصه بسیجی/ حمایت از عدالت و مقابله با ظلم رسالت طلاب بسیجی است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین، تقویت روح ایمانی و انقلابی را مهمترین ویژگی بسیجی عنوان کرد و گفت: تقویت روح ایمانی و انقلابی برای بسیجیان حرف اول را می‌‎زند، همان گونه که سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس این مهم را با جدیت دنبال کردند و منشأ اثر شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(شنبه) در دیدار شورای بسیج طلاب استان قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: بسیج 20 میلیونی هدف‌گذاری و آینده‌نگری برای بسیج بوده که امام خمینی(ره) آن را مطرح کردند و همه وظیفه داریم برای تحقق این هدف تلاش کنیم.

وی تقویت روح ایمانی و انقلابی را مهمترین ویژگی بسیجی عنوان کرد و افزود: تقویت روح ایمانی و انقلابی برای بسیجیان حرف اول را می‌زند، همان گونه که سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس این مهم را با جدیت دنبال کردند و منشأ اثر شدند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه فرهنگ بسیجی برگرفته از فرهنگ انبیاء است، بیان کرد: باید تلاش کنیم تا فرهنگ دین، انبیاء و ائمه اطهار(ع) را با جدیت بیشتر در فضای بسیج تبیین کنیم تا اهداف متعالی دین تحقق یابد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین پیگیری مطالبات قرآنی را از دیگر رسالت‌ها و وظایف بسیجیان عنوان کرد و گفت: مجری مطالبات قرآنی بودن، کار اساسی یک بسیجی است. بسیجیان تلاش کنند مطالبات اساسی قرآن را مورد توجه قرار داده و برای تحقق آنها تلاش کنند.

وی اضافه کرد: بسیجی آن کسی است که بدون آن که کسی بگوید کاری زمین مانده است، خودش جلوتر اقدام کند و در پیگیری مطالبات قرآنی، سختی‌ها، گرفتاری‌ها و مشکلات مردم پیشتاز و پیش‌قدم باشد.

عابدینی اخلاص را شاخصه دیگر بسیجی بودن دانست و اظهار کرد: اخلاص وقتی با فضای طلبگی همراه شود، ارزش بیشتری پیدا می‌کند و اثرگذارتر می‌شود و طلاب بسیجی تلاش کنند تمام کارها را با اخلاص بالا انجام دهند و بدانیم هر چه اخلاص بیشتری در کارها داشته باشیم، اثرگذارتر خواهیم شد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: برخورداری از شاخصه شجاعت در کار بسیج بسیار مهم و ضروری است. بسیجی کسی است که با شجاعت بالا از عدالت حمایت می‌کند و با ظلم به مبارزه بر می‌خیزد و هیچ موضوعی او را از حرکت در این مسیر باز نمی‌دارد.

وی عنوان کرد: روح جهادی و ولایی بودن برای فعالیت در عرصه بسیج بسیار حائز اهمیت است و از جمله ویژگی‌هایی است که بسیجی حقیقی را متمایز می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: تحکیم مبانی دینی در بین مردم رسالت مهمی است که طلاب بسیجی بر عهده دارند. لازم است در بحران‌هایی که در جامعه پیش می‌آید دست‌گیر مردم باشیم اما در نهایت هدایت کارها باید به مردم سپرده شود و هرگز کار طلبگی را رها نکنیم.

عابدینی بصیرت بخشی را رسالت مهم بسیجیان عنوان کرد و ادامه داد: بصیرت افراد در بزنگاه‌ها مشخص می‌شود و ضروری است این شاخصه مهم را در حوزه‌ها و جامعه دنبال کنیم تا آگاهی و شناخت جامعه هر روز ارتقا یابد.

وی تأکید کرد: در بحث عدالت طلبه‌ها باید جدی باشند. اگر در مقابل ظلم ایستادگی و مقابله نشود و عدالت جدی گرفته نشود، به پای همه ما نوشته می‌شود اما اگر با ظلم مقابله کنیم، مردم نیز با ما همراهی خواهند داشت و از جریان ظلم‌ستیزی حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها