۱۴۰۰/۰۱/۲۷ جمعه
صبح قزوین حضور ۱۵۰ مشاور بسیجی در مناطق آسیب‌پذیر قزوین/ طرح "کرامت" در ۲۹ محله درحال اجراست
حضور ۱۵۰ مشاور بسیجی در مناطق آسیب‌پذیر قزوین/ طرح "کرامت" در ۲۹ محله درحال اجراست
کد خبر: ۳۴۶۱۹۲ نویسنده: امیرعلی حسینیانی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۱ ساعت: ۸:۴۰ ↗ لینک کوتاه

معاون اجتماعی سپاه استان خبرداد

حضور ۱۵۰ مشاور بسیجی در مناطق آسیب‌پذیر قزوین/ طرح "کرامت" در ۲۹ محله درحال اجراست

معاون اجتماعی سپاه استان قزوین گفت: ۱۵۰ مشاور بسیجی که آموزش‌های تخصصی را در سپاه استان طی کردند به صورت رایگان خدمات مشاوره‌ای در مناطق آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند.

امیرعلی حسینیانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، ضمن تشریح برنامه‌های هفته بسیج اظهار کرد: طی هفته بسیج برنامه‌های مختلفی در نواحی مقاومت بسیج هفت گانه، محلات اجرای طرح کرامت و اقشار عمومی و تخصصی بسیج به ویژه در بحث‌ مشاوره‌های فردی با موضوعات پیشگیری از اعتیاد، طلاق، سبک زندگی ایرانی اسلامی، تحکیم خانواده، افزایش ازدواج و فرزندآوری در نظر گرفته شده است.

معاون اجتماعی سپاه استان قزوین بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده، این برنامه‌ها از ۳۰ آبان تا ششم آذر ماه به مدت یک هفته با حضور اساتید برجسته استانی از جمله مشاورینی از بهزیستی، مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی و مراکز مشاوره شخصی که به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کرده‌اند، برگزار خواهد شد.

ارائه خدمات مشاوره‌ای توسط ۱۵۰مشاور بسیجی

وی افزود: همچنین ۱۵۰ مشاور بسیجی که آموزش‌های تخصصی را در سپاه استان طی کردند در این طرح مشاوره‌ای فعالیت دارند؛ همچنین ادارات اعلام آمادگی کردند تا متخصصین خود را برای ارائه خدمات مشاوره به اقشار، محلات و شهرستان‌ها اعزام کنند.

حسینیانی با بیان اینکه تمام خدمات مشاوره‌ای به صورت رایگان ارائه می‌شود، گفت: موضوعات مورد نظر دسته‌بندی و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده که این مشاوره‌ها به صورت مستمر در طول سال ادامه داشته باشد.

معاون اجتماعی سپاه استان قزوین ابراز کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا داریم تا این مشاوره‌ها طی چهار مرحله از هفته بسیج آغاز و تا دهه فجر ادامه داشته باشد؛ برنامه‌های بسیج سالیانه است و در موضوعات مختلف از جمله بهسازی محلات، بازی‌های بومی و محلی، امر به معروف و نهی از منکر در حوزه استفاده ماسک و لوازم بهداشتی فعالیت داریم و برنامه‌های بسیج منقطع نمی‌شود.

تولید محتوا برای رسانه‌ها از طریق سازمان بسیج رسانه

وی عنوان کرد: نشست‌های خبری مختلف، تولید محتوا برای رسانه‌ها از طریق سازمان بسیج رسانه، نشست خبری با مدیر‌کل اجتماعی استانداری و تجلیل از گروه‌ها و سمن‌های مردم نهاد اجتماعی از جمله اهدافی است که در غالب برنامه‌های اجتماعی هفته بسیج برگزار می‌شود.

حسینیانی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم گروه مطالبه‌گری جهادی از محلات آسیب دیده استان راه‌اندازی کنیم که درنظر داریم برای این کار از ظرفیت گروه‌های جهادی بسیج رسانه استفاده کنیم.

معاون اجتماعی سپاه استان قزوین افزود: همچنین برنامه مستندی از یک روستا در مورد تشکیل یک تعاونی توسط خواهران و ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر از بانوان روستا تهیه شده که در هفته بسیج رونمایی و پخش خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح کرامت در ۲۹ محله استان ابراز کرد: خانواده‌های آسیب دیده و در معرض آسیب این مناطق را از طریق دستگاه‌های حمایتی و شبکه‌های بسیج شناسایی و از آنها دعوت کردیم که در این مشاوره‌ها شرکت کنند اگرچه بسته‌های حمایتی در قالب کمک‌های مومنانه نیز قبلا بین آنها توزیع شده و در واقع الفتی بین بسیج و مردم منطقه اتفاق افتاده و از این طریق کارگاه‌ها پیش بینی شده است.

ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک در ۱۷ محله

حسینیانی عنوان کرد: بالطبع اگر خانواده آسیب دیده‌ای در موضوع اعتیاد به صورت داوطلبانه به کارشناسان ما مراجعه کنند مقدمات درمان آنها را فراهم می‌کنیم و در حین انجام این روند، از خانواده‌های آنان نیز صیانت می‌کنیم.

معاون اجتماعی سپاه صاحب الامر(عج) قزوین ادامه داد: در سایر موارد آسیب‌های اجتماعی نیز اینگونه عمل می‌کنیم به طوریکه اگر در محلات آسیب دیده کارشناسان تشخیص دهند کسی نیاز به کمک داشته باشد ورود پیدا خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در هر شهرستان یک یا دو پایگاه سلامت داریم که با استفاده از ظرفیت شوراهای امر به معروف و نهی از منکر پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بین مردم ماسک و مواد ضدعفونی توزیع می‌کنند و این فرهنگ را ترویج می‌دهیم که مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

حسینیانی ادامه داد: بحث کمک‌های مومنانه در ۲۹محله، ضدعفونی معابر عمومی و توزیع لوازم بهداشتی و ضدعفونی، تهیه لوازم التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت، ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک در ۱۷ محله اجرای طرح کرامت با استفاده از ظرفیت و مشارکت خود مردم و ذبح ۱۰ قربانی با مشارکت مردم و واگذاری آن به نهادهای خیریه از اقداماتی است که توسط بسیج صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی گفت: بحث ساخت خانه عالم، چمن مصنوعی و سالن ورزشی در پنج منطقه را داشتیم؛ همچنین درنظر داریم در بقیه مناطق حداقل در هر منطقه یک بهسازی را انجام دهیم تا بتوانیم یک کار عمرانی ویژه عام المنفعه را برای خدمت به مردم اجرایی کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین