پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۳ نفر در پرونده هفت‌سنگان محکوم شدند/ شعب قضایی قزوین یک روز درمیان ارائه خدمات خواهند داشت
کد خبر: ۳۴۶۱۸۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۹ ساعت: ۱۶:۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس دادگستری استان قزوین:

۳ نفر در پرونده هفت‌سنگان محکوم شدند/ شعب قضایی قزوین یک روز درمیان ارائه خدمات خواهند داشت

رئیس دادگستری استان قزوین گفت: تاکنون سه نفر در پرونده هفت‌سنگان محکوم شدند اما تعداد قطعی نیست و باید پس از دادگاه تجدید نظر اعلام شود؛ افراد هم از رای بدوی تا ۲۰ روز فرصت دارند که نسبت به رای اعتراض کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی امروز(پنج شنبه) در جمع خبرنگاران درباره وضعیت پرونده هفت‌سنگان در سالن جلسات شهید سلیمانی در دادگستری قزوین اظهار کرد: هم اکنون رای بدوی نسبت به برخی از افراد در این پرونده صادر شده است و ما هم از زمانی که وارد استان قزوین شدیم، در نشست‌های متعدد و مطبوعاتی گفتیم که باید تابع قانون باشیم.

وی افزود: یکی از کارهای خوبی که آیت الله رئیسی از زمان ورود به قوه قضائیه انجام دادند این بود که قاضی ویژه‌ای برای پرونده هفت‌سنگان تعیین کردند که رسیدگی شد و اکنون هم رای بدوی در خصوص این پرونده نسبت به چند نفر از افراد تعیین شده که قابل تجدید نظر است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: باید منتظر باشیم که ببینیم مرجع مورد نظر چه تصمیمی در نهایت می‌گیرند که البته پرونده نسبت به بعضی از متهمان مختومه است؛ لذا اگر معیار ما در همه امور جامعه قانون باشد بسیاری از استرس‌ها پیش نخواهد آمد؛ از این رو ما به دستگاه قضائی اعتقاد داریم و هر رای قطعی که در نهایت مرجع تجدید نظر صادر کند و قابل اجرا باشد باید همه تابع باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: اینکه برخی نظر مخالف نسبت به رای نهایی داشته باشند اما باید تابع قانو ن باشند، چراکه حکم قانون قابلیت اجرا دارد و نظر دستگاه قضائی استان قزوین هم این است که منتظر باشیم و طبق قانون عمل کنیم.

در ۸ قطعه زمین هفت سنگان ساخت و ساز کرده‌اند

قدرتی یادآور شد: تاکنون سه نفر در پرونده هفت‌سنگان محکوم شدند اما تعداد قطعی نیست و باید پس از دادگاه تجدید نظر اعلام شود؛ افراد هم از رای بدوی تا ۲۰ روز فرصت دارند که نسبت به رای اعتراض کنند.

وی درباره سرنوشت زمین‌های هفت‌سنگان پس از رای نهایی اذعان کرد: درباره معامله و خریدار طبعا زمین‌ها برای خریداران خواهد بود؛ هر چند از این ۹۰ قطعه که دیوارکشی شده فقط هشت نفر ساخت و ساز کرده و تکمیل کرده‌اند و مابقی قطعات به صورت زمین خالی یا نیمه کاره است.

این مقام قضایی استان قزوین درباره نحوه کار دادگستری و دادسراهای استان در ایام محدودیت‌ها ابراز کرد: ستاد ملی کرونا در جلسه مصوباتی داشت؛ متاسفانه خیلی از مردم هستند که توجهی به رعایت مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی ندارند درحالی که پیشگیری در کنترل کرونا حرف اول را می‌زند و امروز وضعیت موجود باعث شده که محدودیت‌های شدیدتری صورت گرفته است و همه باید به شبکه بهداشت کمک کنیم.

وی تاکید کرد: خواهش ما از مردم این است که این دوهفته را رعایت کنند و این فرصتی است که خانواده‌ها در کنار هم بنشینند تا این زنجیره انتقال را کم کنیم؛ موارد متعددی داریم که افرادی در جمع‌های عروسی یا فامیلی مبتلا شدند، مراکز مذهبی هم تعطیل است به طوری که محافل مذهبی بهترین رعایت را از ابتدا دارند.

کارکنان قضایی دادرسی‌ها را غیرحضوری کنند

قدرتی تصریح کرد: دادستان‌ها نیز به مسئولین مربوطه کمک و دستورات لازم را صادر کنند تا شاهد قطع شدن زنجیره انتقال بیماری باشیم؛ در راستای این جلسه هم برای اینکه دستگاه قضائی هم با برنامه‌های ستاد کرونا هماهنگ شود، دستورالعمل‌هایی صادر شد که در راستای حفظ سلامت مردم و کارکنان کاهش ۵۰ درصدی حضور مردم و همکاران قضایی را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: به این نتیجه رسیدیم که برای تحقق ۵۰ درصدی حضور مردم و کارکنان در شعب قضایی نیز یک روز در میان جلسات رسیدگی به پرونده‌ها انجام شود و جامعه هدف فقط با نوبت الکترونیکی در شعب حاضر شوند و برای کاهش جمعیت هم فقط افراد طرف پرونده حضور یابند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: کارکنان قضایی هم دادرسی را غیرحضوری کنند به طوری که حتی در پرونده‌های حقوقی نیازی به حضور افراد نیست، چون تفهیم اتهام وجود ندارد، دادگستری از مکان‌هایی است که تجمعات زیادی دارد لذا از همه خواستاریم تا در این دو هفته محدودیت‌ها طرح دعاوی را به تاخیر بیاندازند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها