پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

راه‌اندازی "قرارگاه جهادی شهید سلیمانی" با هدف کمک به بیماران کرونایی
کد خبر: ۳۴۶۱۳۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۸ ساعت: ۱۰:۳۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین خبر داد

راه‌اندازی "قرارگاه جهادی شهید سلیمانی" با هدف کمک به بیماران کرونایی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: با اوج گیری موج سوم کرونا و ضرورت هم افزایی بین مجموعه های مردمی، "قرارگاه جهادی شهید سلیمانی" با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا و کمک به بیماران کرونایی راه‌اندازی شد.

حجت الاسلام محمدجواد زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مقابله با شیوع کرونا اظهار کرد: با توجه به فراگیری ویروس کرونا در موج سوم کرونا و پیامدهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن در سطح جامعه، این دغدغه و ضرورت از ناحیه مسئولان و دغدغه مندان مطرح شد که یک انسجام‌بخشی بین نهادهای حاکمیتی و مجموعه‌های مردمی صورت گیرد.

وی افزود: در جلسه‌ای که پیرامون موضوع کرونا دو هفته پیش با حضور مسئولان و نماینده‌های مجموعه‌های مردمی برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان استان بر ضرورت تحقق این امر تاکید جدی داشتند و اعلام کردند که امروز جلب مشارکت حداکثری فعالان فرهنگی و عموم مردم برای سامان‌دادن به مسائل و مشکلات محلات و رسیدگی به امور بیماران و خانواده‌های در معرض آسیب و در نهایت ریشه‌کنی ویروس کرونا، بیش از پیش احساس می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: مطمئناً نقش حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج، ائمه‌ی جماعات در مساجد و طلاب، هیئات مذهبی، گروه‌های جهادی و تبلیغی و امداد و نجات، مؤسسات و تشکل‌های مردمی محلی، خیرین، کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد و امامزاده‌ها و ساماندهی و فعالسازی تمامی ظرفیت‌های مردمیِ محله در این خصوص مؤثر و تعیین‌کننده است.

«قرارگاه جهادی شهید سلیمانی» به صورت محله محور عمل می‌کند

وی عنوان کرد: از این رو با توجه به اهمیت فعالیت‌ها و کثرث وسیع مخاطبان، این اقدامات در موج سوم می‌بایست به صورت مویرگی، خانواده به خانواده و فرد به فرد صورت گیرد که ضرورت تشکیل ستادهای محله محور ذیل قرارگاه مرکزی را واضح و مبرهن می‌سازد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به این نیاز و ضرورت، تصمیم گرفته شد قرارگاه واحدی تحت عنوان «قرارگاه جهادی شهید سلیمانی» با هم افزایی بین سپاه و بسیج، اداره کل تبلیغات اسلامی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و گروه‌های تبلیغی و جهادی متشکل از طلاب و نیروهای جهادی برای مقابله با کرونا و دیگر آسیب‌های ناشی از آن شکل بگیرد.

زهرایی ابراز کرد: مهمترین هدف این قرارگاه پیشگیری، قطع زنجیره انتقال کرونا و کمک به بیماران کرونایی است. این قرارگاه که به صورت محله محور عمل می‌کند متشکل از کمیته‌های سلامت، مواسات، فرهنگی، شناسایی و منابع انسانی، پشتیبانی و رسانه و فضای مجازی است.

وی در پایان بیان کرد: شناسایی بیماران کرونایی، رسیدگی به بیماران در منازل، حمایت از افراد آسیب دیده ناشی از کرونا، توسعه فضای توسل و استغفار، ارائه خدمات روانشناختی و تولید آثار هنری و رسانه‌ای جهت آموزش و توصیه‌های پیشگیرانه و درمانی از جمله برنامه‌های قرارگاه جهادی شهید سلیمانی است.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها