پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۵۰ گروه جهادی برای مقابله با کرونا سازماندهی شدند
کد خبر: ۳۴۵۷۴۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۱۰ ساعت: ۱۴:۲۱ ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه شهرستان البرز:

۵۰ گروه جهادی برای مقابله با کرونا سازماندهی شدند

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز از سازماندهی ۵۰ گروه جهادی برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: این گروه‌ها در عرصه‌های مختلف مورد نیاز ورود پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، محمد اسماعیل طاهرخانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان البرز که امروز(شنبه) در مصلی پیامبر اعظم برگزار شد، اظهار کرد: به منظور مقابله با ویروس کرونا گروه‌های جهادی اقدام به فعالیت در سطح شهرستان کرده‌اند که در همین راستا 50 گروه بسیج را سازماندهی کرده‌ایم تا در هر عرصه‌ای که مورد نیاز است ورود پیدا کنند.

وی افزود: ضدعفونی معابر، غربالگری و اطلاع رسانی از جمله اقداماتی است که طبق ضوابط و دستورالعمل‌ها انجام می‌گیرد.

طاهرخانی یادآور شد: تهیه بسته‌های معیشتی و تهیه جهیزیه برای نوعروسان از دیگر اقدامات در حال انجام است که فردا 20 سری جهیزیه را توزیع خواهیم کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز اعلام کرد: برای روز 13 آبان هیچگونه تجمع و راهپیمایی نخواهیم داشت و در تلاش هستیم تا حرکت خودرویی را به منظور جشن میلاد پیامبر(ص) و استکبار ستیزی برگزار کنیم تا برنامه‌ای فرهنگی متناسب با اوضاع کرونایی داشته باشیم.

شورای فرهنگ عمومی جایگاه ویژه‌ای دارد

در ادامه محمد نصیری در این جلسه اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی جایگاه ویژه‌ای دارد که می‌توان با استفاده درست از ظرفیت این شورا اقدامات فرهنگی موثری را انجام داد.

فرماندار شهرستان البرز اعلام کرد: ما نیازمند آن هستیم تا بر روی باورها و اعتقادات مردم کار کنیم چراکه علی‌رغم اطلاع رسانی‌های گسترده در حوزه کرونا آنطور که باید پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود.

نصیری گفت: باید باورهای مردم را تغییر دهیم لذا اگر بتوانیم به تغییر باورهای مردم بپردازیم همراهی مردم را بیشتر خواهیم داشت.

ضرورت تصمیمات اجرایی و عملیاتی در شورای فرهنگ عمومی

قندی بخشدار مرکزی البرز در این جلسه اظهار کرد: شوراهای مختلفی در جامعه وجود دارد که شورای فرهنگ عمومی در راس همه آنها است بنابراین ما باید تلاش کنیم تا در این جلسات تصمیمات اجرایی و عملیاتی مصوب کنیم.

وی افزود: ریشه کنی کرونا یکی از مهمترین دغدغه‌های ماست از این رو ما هیچ راهی جز افزایش رعایت پروتکل‌ها نداریم.

قندی اضافه کرد: در راستای ترغیب مردم به رعایت پروتکل‌ها می‌توان افرادی را با عنوان آمرین سلامت با لباس‌های فرم در سطح شهر حاضر کنیم تا به وسیله امر به معروف وارد جامعه شوند و از مردم بخواهند تا به استفاده از ماسک بپردازند.

بخشدار مرکزی البرز تاکید کرد: اکنون هیچ چیز بالاتر از سلامت مردم نیست لذا به نظر می‌رسد شهرداری‌ها با در اختیار قرار دادن ماسک به آمرین سلامت می‌توانند در این زمینه یاری رسان باشند.

وی افزود: با توجه به هتک حرمت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اکرم ضمن محکومیت این اقدام خواستار آن هستیم تا یکی از خیابان‌ها یا بلوارهای شهر را به نام مبارک پیامبر تغییر اسم دهند.

بخشدار مرکزی البرز در پایان گفت: با توجه به محدودیت‌های تحصن و اعتراض با اقدامات بنری نیز می‌توان به محکومیت هتک حرمت پیامبر در سطح شهر پرداخت و البته با توجه به اینکه در 13 آبان نیز نمی‌توان همانند سنوات گذشته راهپیمایی برگزار کرد بنابراین باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله فضای مجازی و برنامه شاد اقدام به مخابره پیام‌های هفته وحدت کرد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها