پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

نیروی انسانی ما پاسخگوی کنترل مرزها نیست/ از فناوری اطلاعات برای مقابله با قاچاق بهره بگیریم
کد خبر: ۳۴۵۷۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۸ ساعت: ۱۴:۱۲ ↗ لینک کوتاه

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

نیروی انسانی ما پاسخگوی کنترل مرزها نیست/ از فناوری اطلاعات برای مقابله با قاچاق بهره بگیریم

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: مرزهای ما وسیع بوده و نیروی انسانی جوابگوی این امر نیست؛ ممکن است در مرزها تخلفی هم صورت بگیرد اما اگر ما با فناوری اطلاعات کار را استوار کنیم، میزان تخلفات نیز به حداقل می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، لطف الله سیاهکلی امروز(پنج شنبه) در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد؛ اظهار کرد: ما درامر مبارزه با مواد مخدر همچنان سنتی عمل می‌کنیم؛ در حالی که امروز باید از فناوری اطلاعات برای کنترل مرزها استفاده کنیم و امروز با ورود فناوری اطلاعات به مرزها می‌توان به گونه‌ای عمل کرد که حتی یک تخلف کوچک نیز صورت نگیرد.

وی افزود: مرزهای ما وسیع بوده و نیروی انسانی جوابگوی این امر نیست؛ ممکن است در مرزها تخلفی هم صورت بگیرد اما اگر ما با فناوری اطلاعات کار را استوار کنیم، میزان تخلفات نیز به حداقل می‌رسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: تصمیمات ما باید به نحوی باشد که میزان تخلفات عمدی و سهوی را به صفر برساند و حتی اگر در روستا یا منطقه‌ای کشت مواد مخدر وجود داشت باید با دهیار و بخشدار آنجا به عنوان یک فرد مسئول برخورد شود.

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی است

در ادامه این جلسه محمد قاسمی اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر از جمله اموری است ک باید با یک عزم همگانی همراه باشد، اگر هرکدام از دستگاه‌هایی که باید در این زمینه ایفای نقش کنند، نقش خود را به درستی انجام ندهند، باعث می‌شود که امر مبارزه به سرانجام مطلوبی نرسد و هدفی که ما به دنبال آن هستیم نتیجه بخش نباشد.

وی افزود: امروزه قاچاقچیان مواد مخدر از قانون و ظرفیت‌ دولت‌ها جلوتر قرار دارند، بنابراین اگر ما امروز ید واحد نشویم قطعا نمی‌توانیم در این راه به هدف مورد نظر برسیم.

دادستان قزوین ادامه داد: مبارزه نیز ابزار و وسائل خاص خود را می‌خواهد و بخشی از این مبارزه برگزاری جلسات است؛ اما بخش اصلی آن در میدان عمل است و یکی از نقایص قانون در امر خرده فروشان خود را بروز داده است؛ زیرا خیلی اوقات این معتادان زودتر از ماموران به خانه می رسند و قانون باید این نقص را حل کند.

وی در خصوص کشت مواد مخدر گفت: یک زمان عزم ما بر این بود که از ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری کنیم اما متاسفانه این پدیده به دلیل سود سرشار و ریسک کمتری که دارد در حال افزایش است.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها