پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بهره‌مندی ۳ هزار نفر از خدمات بهداشتی در طرح نذر آب
کد خبر: ۳۴۵۷۱۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۸ ساعت: ۱۳:۵۷ ↗ لینک کوتاه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اعلام کرد

بهره‌مندی ۳ هزار نفر از خدمات بهداشتی در طرح نذر آب

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در جریان اجرای طرح نذر آب ۳ بیش از یک میلیارد ریال خدمات آموزشی و بهداشت محیط ارائه و بیش از سه هزار نفر نیز از خدمات پزشکی و پیراپزشکی این جمعیت بهره‌مند شدند.

حسن آصفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اعزام تیم داوطلبان هلال احمر استان متشکل از پزشکان متخصص، عمومی، دندانپزشک و پیراپزشک در قالب طرح نذر آب 3 به منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: در این مدت سه هزار و 384 نفر از بیماران و نیازمندان این منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی افزود: خدمات ارائه شده از سوی چهار پزشک متخصص به 856 بیمار و بهره ور، دو پزشک عمومی به یک‌هزار و 32 بیمار و بهره ور، دندانپزشک به 127 بهره ور و هفت پیراپزشک به یک‌هزار و 116 بیمار و بهره ور بوده است.

آصفی درباره توزیع اقلام بهداشتی در طرح نذر آب 3، عنوان کرد: 250 میلیون ریال تجهیزات پزشکی در طرح نذر آب 3 در منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار گرفته است و 830 میلیون ریال نیز ارزش اقلام دارویی اهدا شده به مردم بوده است.

وی بیان کرد: 695 بسته مواد غذایی به ارزش ریالی یک هزار و 390 میلیون ریال، 800 بسته بهداشتی به ارزش ریالی 640 میلیون ریال، پنج هزار و 350 بسته لوازم التحریر به ارزش ریالی 210 میلیون ریال، یکصد بسته اسباب بازی به ارزش ریالی 100 میلیون ریال، 5 هزار عدد بطری آب معدنی به ارزش ریالی 60 میلیون ریال میان متاثران از خشکسالی در منطقه هامون استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به توزیع اقلام آموزشی میان افراد مناطق محروم و کم برخوردار تصریح کرد: در حوزه آموزشی یک‌هزار و سیصد مورد اقلام کمک آموزشی به ارزش ریالی 50 میلیون ریال میان 620 بهره ور توزیع شد و در حوزه بهداشت محیط هم ضدعفونی مراکز درمانی و مدارس و کلرزنی مخازن آب، به ارزش 650 میلیون ریال صورت گرفت.

وی در پایان گفت: در سایر حوزه‌ها نیز شیر خشک به تعداد 700 بهره ور به ارزش ریالی 161 میلیون ریال و 20 تن آرد جهت 800 بهره ور به ارزش ریالی 400 میلیون ریال تامین و توزیع شد که جمع ارزش نهایی این خدمات در حوزه‌های آموزشی، بهداشت محیط و سایر حوزه‌ها یک میلیارد و 561 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها