پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

رئیس‌جمهور پاسخگوی گرانی‌های افسارگسیخته نیست/ واردات نهاده‌ها کشاورزان را با چالش مواجه کرده است
کد خبر: ۳۴۵۶۹۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۷ ساعت: ۱۴:۴۹ ↗ لینک کوتاه

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

رئیس‌جمهور پاسخگوی گرانی‌های افسارگسیخته نیست/ واردات نهاده‌ها کشاورزان را با چالش مواجه کرده است

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: متاسفانه باید اذعان کرد در پنج ماهی که در مجلس هستیم ما هم به رئیس جمهور دسترسی نداریم و وی پاسخگوی نمایندگان هم نیست و در بازگشت به حوزه‌های انتخابیه خود شرمنده مردم هستیم و پاسخی به سوالات و مطالبات آنها نداریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ لطف الله سیاهکلی در تذکر امروز خود در مجلس با انتقاد از پاسخگو نبودن رئیس جمهور به مردم و نمایندگان اظهار کرد: بخشی از فلسفه وجودی نمایندگان این است که صدای مردم باشند چون عامه مردم به مسئولان ارشد دسترسی ندارند و لازم است از طریق نمایندگان صدای خود را به مسئولان برسانند.

وی افزود: متاسفانه باید اذعان کرد در پنج ماهی که در مجلس هستیم ما هم به رئیس جمهور دسترسی نداریم و وی پاسخگوی نمایندگان هم نیست و در بازگشت به حوزه‌های انتخابیه خود شرمنده مردم هستیم و پاسخی به سوالات و مطالبات آنها نداریم.

نماینده مردم قزوین، البرز، آبیک اذعان کرد: امروز باید سوالات خود را با رئیس مجلس و نائب رئیس مطرح کنیم و درخواست داشته باشیم که جواب ما و مردم را بدهند که گرانی‌های افسار گسیخته اقلام مختلف و ارز و دیگر موارد تا کی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: قزوین یک استان کشاورزی و صنعتی است و امروز کشاورزان و دامداران از ما سوال می‌کنند نهاده‌های کشاورزی و دامی را از کجا تهیه کنند و اگر این نهاده‌ها با ارز آزاد تامین شود با چه قیمتی باید محصولات خود را به فروش برسانند.

این مقام مسئول اضافه کرد: امروز زمان کشت پاییزه فرا رسیده است و کشاورزان سوال می‌پرسند آیا کشت پاییزه داشته باشند یا آن را تعطیل کنند و ما جوابی برای آنها نداریم.

علت عدم خودکفایی ما در تولید کودهای کشاورزی چیست؟

وی عنوان کرد: قزوین قطب صنعتی و کشاورزی است و ما یک منطقه کارگرخیز داریم و کارگران می‌پرسند با این حقوق اندک چگونه زندگی خود را اداره کنند و این وضعیت گرانی‌ها تا چه زمانی ادامه دارد و سقف قیمت دلار کجاست؟ چه کسی پاسخ‌گوست و مردم زندگی خود را چگونه تنظیم کنند؟

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: به نظر می‌رسد باید رئیس مجلس با واسطه از رئیس جمهور سوالات مردم و نمایندگان را مطرح کند تا جوابی از وی داشته باشیم و به مردم ار ائه کنیم.

وی یادآورشد: ما هم اکنون در یک خلاء به سر می‌بریم و به عنوان نمایندگان مردم هیچ پاسخی به مردم نداریم و انتظار داریم از سوی رئیس مجلس پاسخ مناسب دریافت شده و مردم را قانع کنیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: واقعا جای سوال دارد که چرا بعد از ۴۰سال هنوز نتوانسته ایم کود فسفاته و پتاس را در داخل تولید کنیم و آیا این کار آنقدر پیچیده و سخت بوده که قادر به تولید آن نبودیم و هنوز وابسته به خارج برای واردات آن مانده ایم؟

وی بیان کرد: وادرات نهاده‌ها با قیمت ارز آزاد وضعیت را به شرایطی رسانده که کشاورزان ما در چالش جدی قرار دارند و از رئیس جمهور و وزیر انتظار پاسخگویی و حل این مشکلات را داریم تا کشاورزان از التهاب و نگرانی خارج شوند.
انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها