پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ اجرای گسترده طرح غربالگری در قزوین
کد خبر: ۳۴۵۶۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۷ ساعت: ۸:۳۰ ↗ لینک کوتاه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ اجرای گسترده طرح غربالگری در قزوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: هم اکنون بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر از هم استانی‌ها با علائم قطعی کووید۱۹ فوت کردند.

علی اکبر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه با یک رکورد افزایش ۱۰۰ درصدی به لحاظ آمار پذیرش مبتلایان کرونا طی شبانه‌روز گذشته در استان قزوین مواجه بودیم.

وی افزود: معمولا افراد دارای علائم بیماری کرونا دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده یا در منزل می‌مانند تا زمانی که علائم بیماری در آنها شدید شود و به مراکز درمانی مراجعه کنند، لذا در ۲۴ ساعت گذشته با آمار تجمعی بیماران مواجه شدیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: احتمالاً زمانی که با کاهش آمار پذیرش بیماران مواجه بودیم، عدم مراجعه بیماران به مراکز درمانی را داشتیم نه عدم بروز بیماری؛ به همین دلیل طی ۲۴ ساعت گذشته با بروز تجمعی بسیار بالاتری مواجه شدیم که رکورد بالایی بود.

پذیرش ۹۷ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته

وی عنوان کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۹۷ بیمار کووید۱۹ در مراکز درمانی سطح استان بستری شدند که متاسفانه آمار بالایی برای یک روز به شمار می‌آید.

این مقام مسئول بیان کرد: هم اکنون بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر از هم استانی‌ها با علائم قطعی کووید۱۹ فوت کردند.

وی در ادامه گفت: ما و همه همکاران در دانشگاه علوم پزشکی در خدمت سلامت مردم استان قزوین هستیم و خوشبختانه با توجه به اقدامات خوب انجام شده در ۷۲ ساعت گذشته هیچ بیماری منتظر تخت آی سی یو یا بخش ویژه نبوده و همه بیماران پذیرش شده و ظرفیت هم افزایش پیدا کرده است.

کرمی در پایان با اشاره به اجرای گسترده طرح غربالگری کرونا در استان گفت: در کل استان کلینیک‌های غربالگری را افزایش دادیم تا کلیه افرادیکه علائم تنفس اولیه دارند بلافاصله به این کلینیک‌های غربالگری مراجعه کنند؛ البته غربالگری در مناطق روستایی و شهرهای اطراف قزوین هم انجام می‌شود تا افراد در همان مراحل اولیه و پیش از وخامت حال و تشدید علائم، تحت درمان و غربالگری قرار بگیرند.
انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها