پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

رئیس جمهور فرانسه مجری سیاست‌های ضداسلامی صهیونیست‌هاست/ موضع‌گیری دولت در مقابله با توهین به پیامبر(ص) ضروریست
کد خبر: ۳۴۵۶۷۱ نویسنده: لطف الله سیاهکلی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۶ ساعت: ۱۵:۵۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

رئیس جمهور فرانسه مجری سیاست‌های ضداسلامی صهیونیست‌هاست/ موضع‌گیری دولت در مقابله با توهین به پیامبر(ص) ضروریست

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: دولت جمهوری اسلامی باید در برابر توهین به پیامبر اسلام موضع‌گیری کند و نباید از دیگر کشورهای اسلامی عقب بمانیم، چراکه ما مدعی مبارزه با جهل و بهره‌کشی انسان هستیم و آزادی انسان‌ها را در تفکراتمان داریم لذا حتما دولت باید جلوتر از بقیه کشورها اقدام کند.

لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، درباره اهانت صورت گرفته به مقام مقدس پیامبر اکرم (ص) در فرانسه اظهار کرد: با توجه به تاریخ زندگی شخصیت رئیس جمهور فرانسه، متوجه خواهیم شد که این شخصیت دارای استقلال فکری نبوده و کاملا شخصیتی متزلزل و بحران زده‌ای دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین افزود: رئیس جمهور فرانسه دارای اراده نیست و تحت نفوذ اطرافیانش توانسته جایگاه امروزش را به دست آورد و موفقیت‌هایش نیز حاصل تفکرات و اقدامات خودش نبوده است.

وی بیان کرد: رئیس جمهور فرانسه به شدت تحت تاثیر مسائل مالی و لابی صهیونیسم است، چراکه این دولت استکباری برای رسیدن به اهدافش حاضر است هزینه‌های بالایی بپردازد و شخصیت‌های مهم در راس دولت‌ها را تحت فشارهای سیاسی و حتی امنیتی قرار دهد.

این مقام مسئول ابراز کرد: از آنجایی که رئیس جمهور فرانسه فردی با اراده ضعیف و شخصیت متزلزل است، طبیعتا در اختیار صهیونیسم‌ها قرار می‌گیرد چراکه با توجه به پیشینه زندگی این فرد متوجه خواهیم شد که از همان ابتدا هم برای آن‌ها کار کرده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: جای تاسف دارد کشوری که مدعی یک انقلاب بزرگ و آزادی بوده، این طور قانون اساسی خود را زیر پا بگذارد و توهین را معیار آزادی بداند و اینگونه بار معانی کلمات را تغییر دهد.

وی ادامه داد: فرانسه امروز با توهین به ادیان که جایگاه الهی دارد و از صحت مصالح برخوردار است و انسان را به سوی سعادت رهنمود می‌کند، مبارزه کرده و فکر می‌کند که این روش یک روشن فکری است، متاسفانه این‌ها نگاه‌های غلطی است که رئیس جمهور فرانسه دارد.

سیاهکلی عنوان کرد: با توجه به اینکه شخصیت رئیس جمهور فرانسه دارای ارکان فکری محکم نیست، پرواضح است که طعمه دولت‌های صهیونیسم خواهد بود، چراکه صهیونیسم برای این کار بر روی شخصیت افراد مطالعه می‌کند.

دولت ایران با دولت فرانسه برخورد جدی کند

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: امروز که به پیامبر گرامی اسلام توهین شده، می‌توان ادعاهای برخی از سران کشورهای مسلمان و اسلامی که خود را صاحب جایگاه دینی و مذهبی می‌دانند را محک زد که نسبت به این موضوع چه موضعی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: بی توجهی برخی سران کشورهای اسلامی به توهین پیامبر اسلام درواقع نشان دهنده این است که سیاست‌های دینی و اعتقادی کشورشان ذیل سیاست‌های خودشان قرار دارد که اگر منفعت داشته باشد ایستادگی کرده اما اگر ضرری برایشان داشته باشد از انجام وظایف خود سرباز خواهند زد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: امروز بر همه کشورهای اسلامی واجب است که در برابر این توهین‌ها بایستند، چراکه جای مسامحه و معامله نیست؛ پیامبر گرامی اسلام تنها برای مسلمانان نبوده بلکه منادی صلح، اخلاق، وحدت و سعادت بشریت است.

سیاهکلی ابراز کرد: پیامبر اکرم (ص) متعلق به یک امت نیست بلکه متعلق به همه انسان‌هاست؛ پیغمبر دین آخر را که درواقع کامل کننده تمام ادیان است و در آن دستور درست زندگی کردن و حرکت به سوی کمالات را نشان داده را به ما ابلاغ کرده است.

وی تاکید کرد: ابتدا لازم است کشورهای اسلامی مواضع محکم بگیرند و سپس دیگر کشورهایی که مدعی آزادی، روشنفکری هستند و دم از دفاع از حقوق بشر و انسانیت می‌زنند، نیز از شخصیت بی‌بدیل و بی‌نظیر تاریخ یعنی حضرت رسول اکرم که نامی پرآوازه در جهان دارد، دفاع کنند.

این نماینده مجلس افزود: موضع گیری کشورهای اسلامی در حمایت از پیامبر اسلام می‌تواند در سطح جهان هم بازتاب‌های خوبی داشته باشد، چراکه این بیداری در دنیا در حال شکفته شدن است و دنیا به سمت گشودن درب‌های جدیدی است تا مطالب دین اسلام را بشنوند. با برخورد منافقانه برخی افراد نظیر رئیس جمهور فرانسه، دین اسلام بیشتر به دنیا شناخته شده و توسعه اسلام بیش از پیش خواهد شد.

وی درباره وظیفه دولت در مواجهه با این توهین‌ها کرد: دولت جمهوری اسلامی نیز باید در برابر توهین به پیامبر اسلام موضع‌گیری کند و نباید از دیگر کشورهای اسلامی عقب بمانیم، چراکه ما مدعی مبارزه با جهل و بهره‌کشی انسان هستیم و آزادی انسان‌ها را در تفکراتمان داریم لذا حتما دولت باید جلوتر از بقیه کشورها اقدام کند.

سیاهکلی در پایان گفت: برخورد جدی با دولت فرانسه واجب است چراکه باید به اشتباهش پی ببرد و متوجه شود که مورد سوءاستفاده صهیونیسم‌ها قرار گرفته است، لذا موضع‌گیری دولت جمهوری اسلامی ایران می‌تواند موجب روشنگری دیگر ملت‌ها شده و همچنین جایگاه مردم ایران در دنیا را ثابت کند.
انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها