۲۲/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۶ شنبه

صبح قزوین امامی کاشانی:آن‌کس که پای صندوق انتخابات نیاید گناه کرده است
کد خبر: ۳۴۵۶ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

امامی کاشانی:آن‌کس که پای صندوق انتخابات نیاید گناه کرده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: آن کسی که پای صندوق انتخابات ریاست جمهوری نیاید گناه کرده و این امر ضد تقوای سیاسی است.

  امامی کاشانی:آن‌کس که پای صندوق انتخابات نیاید گناه کرده است
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در صحن مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) اظهار کرد: من در این وقت کوتاه فقط به یک نکته اشاره می‌کنم و آن این‌که امسال سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است.
    وی ادامه داد:نکته‌ای که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند این است که دشمن از دو راه وارد شده؛ نخست این‌که مردم ما را از کارهای اساسی دور کند و آنها را به مسائلی از قبیل تحریم و تهدیدها سرگرم کرده و جامعه را مضطرب نگه دارد و دیگری این‌که زیبایی‌های این نظام و حماسه‌های علمی و .
.
.
را مکتوم کند و بگوید که کاری صورت نگرفته است و البته افرادی کم و زیاد در داخل داشته باشد که بخواهند این مسائل را دامن بزنند.
    خطیب موقت نماز جمعه تهران با طرح این سوال که حال ما چه باید بکنیم، به آیاتی از سوره نحل اشاره کرد و گفت: در این آیات خداوند به پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید ای پیامبر تو از این کارها خسته نشو و آرام و محکم باش.
در برابر دشمنان و مخالفانت محکم بایست و سخنانت را بگو.
در عصر غیبت، مخاطب شخص رهبر معظم انقلاب است.
    امامی کاشانی افزود: خدای متعال اضافه می‌کند که خدا با کسانی است که تقوا داشته و احسان می‌کنند.
تو دلت قوی باشد و امت تو نیز باید همین‌طور باشند.
یعنی به دنبال دنیا و دنیاطلبی و حسد نباشند و علاوه بر دوری از گناهان، اهل احسان باشند.
    وی تصریح کرد: بنابراین همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند نخبگان به این فکر باشند که چگونه باید مملکت را از این مشکلات نجات داد و در این راستا سعی، کوشش، ابتکار و تدبیر داشته باشیم.
نجات دادن کشور از گرفتاری‌ها، فقر، بیکاری و .
.
.
وظیفه است و این امر می‌تواند کشور را جلو ببرد.
    خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به نامگذاری سال 92 به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: حماسه اقتصادی یعنی که مردم به کار و تولید هجوم بیاورند و جلوی واردات را بگیرند و حماسه سیاسی آن است که با توجه به اهمیت انتخابات، این موضوع به به حماسه، شور و هیجان نیاز دارد.
    امامی کاشانی خاطرنشان کرد: اتحاد، وحدت و انسجام ملت جواب دشمن را خواهد داد و باعث عقب راندن دشمن می‌شود.
آن کسی که پای صندوق انتخابات ریاست جمهوری نیاید، گناه کرده و این امر ضد تقوا است.
در شرایط امروز گناه بوده و ضد تقوای سیاسی است.
تقوا ایجاب می‌کند که مردم پای صندوق‌ها بیایند تا دشمن بفهمد تحریم‌ها بی‌فایده است و باید با ملت ایران با عدل و عدالت رفتار کرد.
    به گزارش ایسنا، امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تسلیت ایام فاطمیه گفت: زندگی باید با معنا باشد و انسان در حیات خود نباید به ظاهرها بسنده کند.
متاسفانه دنیای امروز سلامت روح خود را از دست داده است.
سلامت روح چیزی است که اکنون در دنیا نایاب شده و انسان با تمام امکانات مادی، صنعت، تکنولوژی به بیماری روحی گرفتار شده است و علت آن این بوده که به باطن توجهی ندارد و در حقیقت در تاریکی زندگی می‌کند.
  انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان