پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تشکیل کارگروه ویژه جهت ساماندهی وضعیت سایت محمدآباد
کد خبر: ۳۴۵۵۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۸ ساعت: ۱۰:۵۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس دادگستری کل استان خبر داد

تشکیل کارگروه ویژه جهت ساماندهی وضعیت سایت محمدآباد

رئیس دادگستری کل استان قزوین از تشکیل کارگروه ویژه جهت تسریع در ساماندهی وضعیت پسماند سایت محمدآباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی امروز(دوشنبه) در نشست هم اندیشی، بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت سایت محمدآباد که با حضور دادستان مرکز و مدیران اجرایی استان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، اظهار کرد: امروز وضعیت پسماند سایت محمدآباد علاوه بر پیگیری‌های استانی به صورت کشوری نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس‌ کل دادگستری استان قزوین افزود: معضلاتی که  این سایت هم از حیث چالش‌های زیست محیطی و هم از حیث حقوق عامه و مطالبه عمومی ایجاد کرده است، می‌طلبد تا به روند اجرای تصمیمات و اقدامات سرعت بخشیم تا بتوانیم وضعیت سایت را از حالت فعلی آن خارج سازیم.

مقام ارشد قضایی استان گفت: جهت سرعت بخشیدن به سازماندهی وضعیت سایت در استان کارگروهی متشکل از دادگستری، استانداری، سازمان بازرسی، شهرداری، محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده است تا برای رفع اشکالات و نقاط ضعف مجموعه تصمیم گیری شود.

وی افزود: فعال شدن کارخانه بازیافت، فعال شدن کارخانه کمپوست و استانداردسازی کارخانه موجود پس از مشخص شدن نواقص توسط شهرداری، واگذاری مجموعه به بخش خصوصی جهت احداث کارخانه جدید مطابق استانداردها، نصب دوربین با نظارت اداره محیط زیست جهت کنترل ورود و خروج ماشین‌های حامل زباله از جمله تصمیمات این کارگروه جهت مدیریت پسماند سایت محمد آباد است. 

قدرتی بیان کرد: دستگاه قضایی استان تمام قد در خدمت شهرداری، شرکت آب منطقه‌ای و دستگاه‌های مربوطه است و امیدواریم با انجام اقدامات اشاره شده اندکی از آلام مردم استان در این زمینه کاسته شود. 

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به مطالبی که در این جلسه مطرح شد روشن است که متولی و مسئول مشخص برای مدیریت سایت محمدآباد وجود ندارد و لذا لازم است مقررات و اساسنامه شرکت مربوط در این خصوص بررسی و موضوع دقیقا روشن شود که چه نهاد و سازمانی قانونا باید متولی سایت محمدآباد باشد که از ظرفیت اداره کل بازرسی در این خصوص استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها