پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

‍ متکدی میلیاردری در قزوین روانه زندان شد/ اسپند دودکردن عاملی برای اخاذی از مردم
کد خبر: ۳۴۵۴۷۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۵ ساعت: ۱۰:۳۵ ↗ لینک کوتاه

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین:

‍ متکدی میلیاردری در قزوین روانه زندان شد/ اسپند دودکردن عاملی برای اخاذی از مردم

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: متکدی میلیاردری که در شهر قزوین اقدام به تکدیگری می‌کرد شناسایی، جمع‌آوری و با حکم دستگاه قضایی روانه زندان شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ محسن رحیمی امروز(جمعه) در جمع خبرنگاران با اشاره به جمع‌آوری متکدی میلیاردر در قزوین اظهار کرد: یکی از متکدیانی که بارها از سوی عوامل گشت این مرکز جمع‌آوری شده و به وی تذکر داده شد که دست از تکدی‌گری بردارد فردی متمول و ثروتمند است که در چهارراه‌های اصلی شهر اقدام به تکدی‌گری در قالب "اسپند دودکردن" می‌کرد.

وی افزود: چندین مرتبه به این فرد تذکر شفاهی و همچنین پیشنهاد کمک و ارائه بسته معیشتی و نامه‌نگاری با ارگان‌های مختلف جهت رفع مشکل احتمالی وی داده شد و در مراحلی نیز به مرکز متکدیان و کلانتری ارجاع شد که به دروغ خودش را جانباز دفاع مقدس معرفی می‌کرد.

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین عنوان کرد: این شخص در یکی از مناطق متوسط به بالای شهر قزوین زندگی می‌کند و دارای واحد‌های مسکونی دیگری در جنوب شهر و اموال دیگر است که با یک دستگاه پراید به نزدیکی محل تکدی‌گری مراجعه کرده و وسایل اسپند دود کردن را نیز همراه خود در صندوق عقب خودرو می‌آورد‌.

تهدید و تطمیع ماموران مرکز ساماندهی متکدیان

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: نیروهای انتظامی و شهرداری مستقر در این مجتمع که اقدام به گشت‌زنی در سطح شهر می‌کنند در طی ماه‌های گذشته بارها این متکدی را در قزوین و در چهارراه‌های مختلف مشاهده کردند که در ایام اخیر به صورت علنی به همکاران ما توهین کرده و آن‌ها را تهدید به قتل کرده است.

وی افزود: این متکدی با مراجعه به مرکز ساماندهی متکدیان به همکاران ما پیشنهاد واریز ۳۰ الی ۵۰ میلیون تومانی پول به حساب آن‌ها در ازای دریافت چک ارائه کرده و تاکید می‌کرد "خودتان را خسته نکنید نتیجه نمی‌گیرید من قبلا تهران بودم کسی نتوانست کاری بکند".

معرفی متکدی میلیاردر به دستگاه قضایی

رحیمی با اشاره به تشریح وظایف دستگاه‌های مختلف در مصوبه شورای عالی اداری با هدف ساماندهی متکدیان بیان کرد: همچنان که در قبال افراد مستضعف، معلول جسمی و ذهنی، در راه مانده و بی‌خانمان وظایفی برای این مرکز تشریح شده است، در قبال متکدیان حرفه‌ای نیز مسئولیت داریم که آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنیم که این کار برای متکدی میلیاردر صورت گرفت و برای وی در دستگاه قضایی قزوین پرونده تشکیل و با حکم دستگاه قضا خودروی وی توقیف و شخص متکدی با حمایت قاطعانه و اقدام انقلابی دادیار دادسرای قزوین روانه زندان شد.

اقلام اهدایی مردم در انبار منزل متکدی میلیاردر

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: با حکم دستگاه قضایی از انبار منزل این متکدی بازدید به عمل آمد که طی این بازدید حدود ۴۰۰ کیلو برنج، اقلام مختلف اهدایی از سوی مردم نظیر روغن مایع، روغن نباتی، بسته‌های چند کیلویی عدس، لوبیا، چندین قوطی رب، ماکارونی، قند، شکر و چای خشک در انباری منزل وی مشاهده شد که نشانگر اعتماد شهروندان قزوینی به فردی است که به زعم ما یک راهزن محسوب می‌شود؛ چرا که با حضور خود در چهارراه‌های شهر و مظلوم‌نمایی و جلب اعتماد شهروندان اجازه نداده است کمک‌های مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

۱۱ میلیارد ریال چک در منزل متکدی

رحیمی با اشاره به بازدید و بازرسی انجام شده توسط مامورین انتظامی از منزل متکدی میلیاردر تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های پنهانی صورت گرفته توسط خانواده این متکدی جهت خروج چندین فقره چک و کلید گاوصندوق از منزل در حین بازرسی مامورین انتظامی، با هوشیاری سرپرست نیروهای انتظامی مستقر در مرکز ساماندهی متکدیان، از خروج کلید گاو صندوق و چک‌ها جلوگیری و ۳۵ فقره چک به ارزش تقریبی ۱۱ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال به همراه هشت میلیون ریال وجه نقد کشف و ضبط شد.

حضور پر رنگ شهرداری قزوین و نیروی انتظامی در ساماندهی متکدیان

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: اگر سایر دستگاه‌های متولی در امر ساماندهی متکدیان همانند شهرداری قزوین و نیروی انتظامی عمل کنند، مطمئنا به زودی شاهد بهبود وضعیت ساماندهی متکدیان در قزوین خواهیم بود و می‌توان قزوین را در ابتدا به عنوان شهری با کمترین متکدی و در آینده به عنوان شهری بدون متکدی معرفی کرد.

وی در پایان تاکید کرد: شهر بدون متکدی به معنای شهر بدون فقیر نیست و باید نگاه جامعه نسبت به تکدی‌گری تغییر کند و این میلیاردر متکدی نمونه بارزی جهت اثبات این ادعا است که نباید به متکدیان کمک کرد و باید کمک‌های مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها