پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مسئولان از شهدا سیره خدمت به مردم را بیاموزند/ "شهید شیری" در کار و فعالیت جهادگرانه عمل می‌کرد
کد خبر: ۳۴۵۴۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۴ ساعت: ۱۵:۴۵ ↗ لینک کوتاه

کارشناس مذهبی:

مسئولان از شهدا سیره خدمت به مردم را بیاموزند/ "شهید شیری" در کار و فعالیت جهادگرانه عمل می‌کرد

کارشناس مذهبی گفت: مسئولان ما بدانند که اگر می‌خواهند قلب‌هایشان نورانی شود و عاقبت به خیر باشند و مانند شهید ذکریا شیری به خدا برسند، باید در مسیر خدمت به مردم کوشا باشند، زیرا این شهید بزرگوار از همه چیز خود برای تامین امنیت مردم گذشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ حجت الاسلام سید حسین موسوی امروز(پنج شنبه) در مراسم استقبال از پیکر شهید مدافع حرم ذکریا شیری در مزار شهدای گمنام شهرستان آبیک اظهار کرد: مادران و پدران شهدا در واقع ولی نعمتان و مایه خیر و برکت جامعه اسلامی ایران هستند که باید قدردان ایثار و فداکاری آنها بود.

وی در ادامه بیان کرد: شخصی که سال‌های طولانی از عمر خود را در مکتب اسلام ناب محمدی رشد کرده و بزرگ شده؛ همواره به این می‌اندیشد که چگونه می‌تواند در راستای پاسداشت ارزش‌های دینی و اسلامی در مسیر خدمت به مردم قدم بردارد.

کارشناس مسائل دینی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور عنوان کرد: انسان‌های کوچک، موش صفتانه به فکر کسب درآمد و حفظ منافع خود در این شرایط سخت اقتصادی هستند؛ ولی انسان تربیت شده مکتب اهل بیت(ع) اهل احتکار و کسب منفعت و به چالش کشیدن اقتصاد مردم نیست.

موسوی بیان کرد: شهید ذکریا شیری نه تنها مال و اندوخته‌اش، بلکه جان خود را در راه اسلام داد. شهدا بسیار دارای اعتبار و ارزش هستند لذا هرچیزی که به شهید انتصاب پیدا می‌کند حتی چفیه و تابوت او ارزشمند و قابل احترام است.

وی یادآور شد: علت برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا، قطعا تحریک احساسات مردم نسبت به شهیدان نیست؛ بلکه الگوگرفتن از اندیشه شهدا بخصوص شهید ذکریا شیری از اهداف برگزاری اینگونه مراسمات است.

کارشناس مذهبی عنوان کرد: اگر کسی در نظام ولایی و شهدایی ایران و تنها حکومت شیعی جهان، یعنی ایران، مسئولیتی را می‌پذیرد ماموریت او مضاعف می‌شود.

وی اذعان کرد: مسئولان ما در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم با وجود تحریم‌ها باید بیشتر تلاش کنند؛ اگر شهدایی نظیر شهید شیری در میدان بودند در جهت رفع مشکل مردم قدم برمی‌داشتند.

کارشناس مذهبی گفت: تحلیل‌گران خارجی تابستانی داغ را در ایران پیش‌بینی می‌کردند اما اکنون شاهد تابستان داغ در امریکا هستند. سه دلیل در تحقق نیافتن این تابستان داغ در ایران وجود دارد که یکی از آن، برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه به دستور مقام معظم رهبری و بذل مال توسط مردم بود.

وی عنوان کرد: البته آنها با اسم رمز "پیمان نوین" برای ایران برای سالگرد اغتشاشات در سال گذشته برنامه‌ریزی می‌کنند؛ قطعا نظام اسلامی با این همه هزینه‌ها و خون شهدا به سر منزل مقصود رسیده و نقشه شوم دشمنان برملا می‌شود.

موسوی در ادامه گفت: مسئولان ما بدانند که اگر می‌خواهند قلب‌هایشان نورانی شود و عاقبت به خیر باشند و مانند شهید ذکریا شیری به خدا برسند، باید در مسیر خدمت به مردم کوشا باشند، زیرا این شهید بزرگوار از همه چیز خود برای تامین امنیت مردم گذشت.

وی در پایان گفت: شهدای مدافع حرم با وجود دوری از والدین و همسر و فرزند برای حفظ امنیت و آرامش ما رفتند تا ما با آرامش در کشور زندگی کنیم، بنابراین باید با توسل به اهل بیت(ع) و تلاش مضاعف مشکلات جامعه را رفع کنیم.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها